Sinavlar.Net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >ÖSYM Sınavları >YÖS
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

YÖS Başvuru ve Sınav Tarihleri

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yusup Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı yusup Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Nisan.2009 Saat 22:32
 Online deneme sınavları varmış. Onların sıtelerine biliyorsanız lütfen bana yazın. Çok merak ediyorum kendi durumumu.
Yukarı Dön
olga Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı olga Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Nisan.2009 Saat 20:43
deneme sınavları dershanelerde oluo bence
Yukarı Dön
yabanci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
  Alıntı yabanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Nisan.2009 Saat 16:31
YÖS deneme sinavları var bence.
Ben Baküde yaşıyorum, biz her hafta deneme sınavları oluyor.
Yukarı Dön
yabanci Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
  Alıntı yabanci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04.Nisan.2009 Saat 16:28
bana da hala posta gelmedi,ne yapmaliyim

Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Gönderilenler: 46
  Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Nisan.2009 Saat 21:48
YÖS Deneme sınavı hiç duymadım maalesef yusup
Yukarı Dön
yusup Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı yusup Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03.Nisan.2009 Saat 15:35
YÖS deneme sınavları nerede ve ne zaman oluyor. BU konu hakkında geniş bir bilgi verirmisiniz 
Yukarı Dön
olga Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
  Alıntı olga Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31.Mart.2009 Saat 16:47
arkadaşlar sınava çok az kaldı ve bana hala posta gelmedi acaba daha beklemeli miyim yoksa bi sorun mu vardır?
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08.Mart.2009 Saat 12:08
çok olmuyorsunuz :) ama iyi ki tekrar mesaj atmışsınız çünkü  YÖS Sınavına Başvuramayacak Adaylar (c) maddesinde;

(c) Uyruğundan biri Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığı olan çift uyruklular,

Başvuramayacak Adaylar (c) maddesinde bu geçiyor buradan başvuramayacağınız sonucu çıkıyor.

Düzenleyen admin - 08.Mart.2009 Saat 12:08
Yukarı Dön
aysee Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı aysee Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07.Mart.2009 Saat 11:20
Çok oluyorum ama sonucta her iki ülkenin vatandasıyım. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmam sorun olmaz mı ?
Yukarı Dön
admin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici

Alıntı admin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06.Mart.2009 Saat 13:26
YÖS Başvurusu yapanların aşağıdaki koşulları taşımaları gerekir:

(a) yabancı uyruklu (hiçbir devletin uyruğunda olmayanlar ve mülteciler dahil) olmaları,
(b) Türk liselerinin veya Türk liselerine denk bir okulun son sınıfında olmaları ya da böyle bir okuldan mezun durumda bulunmaları,
(c) tercih etmek istedikleri yükseköğretim kurumlarınca belirlenen kayıt koşullarını
taşımaları gerekir.

YÖS Sınavına Başvuramayacak Adaylar:

(a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar,
(b) Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olanlar,
(c) Uyruğundan biri Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlığı
olan çift uyruklular,
(d) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da lise öğrenimini yabancı bir ülkede veya Kuzey
Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde tamamlayanlar,
(e) Türkiye'deki bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu nedeniyle çıkarma cezası
alanlarla, önceki yıllarda katıldıkları YÖS'te sahtekârlık yaptıkları saptananlar,
(f) kültür anlaşmaları, kültürel değişim programları ve benzeri düzenlemelerle, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nce yabancı hükümetler emrine verilen burslardan veya yükseköğretim imkânlarından yararlandırılmış olanlar.

Bu şartlar altında (e) ve (f) maddeleri konusunda bir sıkınıtınız yoksa başvuru yapabileceğiniz sonucu çıkıyor.

Düzenleyen admin - 06.Mart.2009 Saat 13:27
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz
    Web Stats