Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        18 Eylül 2021 Cumartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 3537
Haber Tarihi: 25.7.2011 11:20:46

2011 LYS Tercih İşlemleri Başladı

2011 LYS Tercih İşlemleri Başladı
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

18-19 ve 25-26 Haziran 2011 tarihlerinde yapılan 2011-Lisans Yerleştirme Sınavlarına (2011-LYS) ait cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla erişime açılmıştır.

Sınavlara giren adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Tercih işlemleri 25 Temmuz 2011 tarihinde başlayacak, 5 Ağustos 2011 tarihinde sona erecektir. Tercih çalışmalarında, destek almak için ÖSYM’nin Web sitesinden yararlanılabilir: http://rehberlik.osym.gov.tr

Adaylar tercihlerini Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da bireysel olarak internet üzerinden ÖSYM’ye gönderebilirler. İnternet kullanımında deneyimli olmayan ya da yanlış yapmaktan çekinen adayların Başvuru Merkezlerini kullanmaları önerilmektedir. Bankaya tercih için herhangi bir ücret yatırılmayacaktır. Tercih gönderme süresi uzatılmayacaktır. Bu nedenle adayların:

1. Sonuçlarını öğrendikten sonra tercih edecekleri yükseköğretim programlarını belirlemeleri,

2. Eğer tercihlerini Başvuru Merkezi aracılığıyla göndereceklerse zamanında Başvuru Merkezine gitmeleri,

3. Tercihlerini internet üzerinden bireysel olarak göndereceklerin,

“Tercihleriniz sistem tarafından başarıyla kabul edilmiştir.”

uyarısını mutlaka görmeleri ve yazıcıdan Tercih Listesini almaları gerekmektedir.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional