Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Şubat 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Ziyaret Sayısı : 584
Haber Tarihi: 21.10.2015 13:04:49

Aol Ders Çizelgeleri

Aol Ders Çizelgeleri
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Açık Öğretim Lisesinde okutulan derslere ait dönemlere göre haftalık ders çizelgesi, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 24/09/2014 tarihli ve 92 sayılı kararı doğrultusunda değiştirilmiştir. Bu karardan önce kayıt yaptırmış olan öğrencilerimizin mağdur olmaması için söz konusu haftalık ders çizelgesi kademeli olarak uygulamaya konmuştur. Kademeli geçişten dolayı 2015-2016 eğitim öğretim yılı I. Dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerine göre; toplam dönemi 7 ve üzerinde olan öğrencilerimiz "Alan Yok", toplam dönemi 6 ve daha küçük dönemlerde olan öğrencilerimiz ise "Alan Yok 2" olarak adlandırılmıştır. Toplam dönemi 7 ve üzerinde olan öğrencilerimiz daha önce uygulanan Genel Lise derslerinden sorumlu tutulurken, toplam dönemi 6 ve daha az olan öğrencilerimiz ise 24/09/2014 tarihli ve 92 sayılı karar ile kabul edilen çizelgesindeki derslerden sorumlu tutulmaktadırlar. Alan yok sistemine tabi olan öğrencilerimiz kayıtlarını yenilememeleri durumunda Alan yok 2, sisteminde okutulan derslerden sorumlu olacaklardır. Bu durumda karşılarına yeni dersler ve iki ders arasındaki kredi farkı birden fazla olan derslerden dolayı daha önce muaf oldukları ortak dersleri (yabancı dil ve matematik vb.) tekrar almak zorunda kalabileceklerdir.

Yine 24/09/2014 tarihli ve 92 sayılı haftalık ders çizelgesine kademeli geçişten dolayı tüm öğrencilerimiz ileride belirlenecek bir tarihte, dönemleri uyduğunda "Alan Yok 2" sistemine tabi olacaklardır. Bu nedenle halen "Alan Yok" sistemine tabi derslerden sorumlu olan öğrencilerimizin her dönem kayıtlarını yenilemeleri yararlarına olacaktır.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional