Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Şubat 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Ziyaret Sayısı : 9183
Haber Tarihi: 08.01.2011 13:27:57

Aol 1. Dönem sınav giriş yerleri belli oldu

Aol 1. Dönem sınav giriş yerleri belli oldu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

2010 - 2011 Öğretim yılı Açık Öğretim Lisesi I. dönem sınavına ait sınav giriş yeri bilgileri açıklandı.

2010-2011 eğitim öğretim yılı I. dönem Açık Öğretim Lisesi Sınavları 15-16 Ocak 2011 tarihlerinde 4 oturum halinde yurdumuzda 520, yurt dışında da 4 merkezde (Trablus, Medine, Riyad ve Cidde) yapılacaktır. Şüphesiz sınavlar telafisi olmadığı için Açık Öğretim Lisesi öğrencisi için çok önemlidir.

 

Yapılacak sınavlara 493.000 Açık Öğretim Lisesi öğrencisi (ayrıca 210.000 Meslekî Açık Öğretim Lisesi öğrencisi) katılacaktır. Bizim sınavlarımız sınav merkezi ve kullanılan soru kitapçığı ve cevap kağıtları hesaplandığında Türkiye’de yapılan en büyük sınavlardan biri, belki de en büyüğü diyebiliriz. Bu sınavlarımızda 3 milyona yakın soru kitapçığı ve cevap kağıdı kullanılacaktır. Bizler kusursuz bir sınav yapabilmek için yoğun bir şekilde çalışmaktayız. Öğrencilerimizin de sınav kurallarına uyma konusunda göstereceği titizlik sınavlarımızı daha da mükemmel hale getirecektir. Bizler insanımızın ayağına hizmet götürebilmek için ülkemizin batısı, doğusu, güneyi, kuzeyi demeden yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu amaçla öğrencilerimizin sınavlarda çektiği ulaşım sıkıntısını düşünerek her yeni sınavda sınav merkezi sayılarımızı artırıyoruz. Bu durumun öğrencilerimizde memnuniyet doğurduğunu da biliyoruz.

 

             Değerli öğrencilerimiz, sınava gireceğiniz merkezleri sizler belirlediğiniz için mutlaka tercih ettiğiniz yerde sınava girmelisiniz. Çünkü adınıza düzenlenen cevap kağıdı ve soru kitapçığı tercih ettiğiniz sınav merkezine gitmektedir. Sınavdan 40 gün öncesine kadar tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz. Geçerli mazeretleriniz olmadığı müddetçe bir başka sınav merkezinde sınava alınmanız mümkün olmamaktadır. Cezaevinde bulunan askerlik görevini yapan aktif konumdaki öğrencilerimiz bulundukları yerlerde (sınav yapılıyorsa) sınava girebilirler.

 

Sınavlarımıza daha önce giren öğrencilerimiz sınav kurallarını biliyor olabilirler, ancak her yeni kayıt döneminde on binlerce insanımızın Açık Öğretim Lisesine kayıt olması bu açıklamaları yapmamızı kaçınılmaz kılmaktadır. Sınavlarda mağduriyet yaşamamamız için açıklamaların dikkatlice okunarak sınavlarda uygulanması gerekmektedir.

 

SINAV İÇİN (SINAV ÖNCESİ VE SINAVDA) YAPMANIZ GEREKENLER

 

1)  Sınav Giriş Belgenizi internetten çıkararak sınavın yapılacağı okulunuzu önceden görünüz veya en azından okulla ilgili adres bilgilerini alınız,

2)  Sınavdan en az yarım saat önce sınav yerinde olunuz,

3)  Sınava girerken yanınızda yumuşak uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtıraş bulundurunuz,

4)  Sınava girerken Sınav Giriş Belgesi, varsa öğrenci kimliğiniz ile birlikte MUTLAKA NÜFUS CÜZDANINIZI (yoksa Ehliyet ve Pasaport’tan birini) yanınızda bulundurunuz.

5)  Sınavda kurallara uyunuz. Kural harici davranışlarda bulunmayınız,

6)  Sınav esnasında görevlilerle gereksiz konuşmayınız, tartışmayınız ilişkilerinizi medeni çerçevede tutunuz,

7)  Sınava mutlaka Sınav Giriş Belgenizde yazan salonda ve sırada giriniz. Cevap kağıdınız adınıza düzenlenmiş olacağından mutlaka kontrol ediniz. Cevap kağıdında kodlanması-doldurulması istenilen yerleri doldurunuz,

8)  Soru kitapçığından cevaplayacağınız dersin sorusunu iyi seçiniz, (sınav giriş belgesi ile kitapçıktaki cevaplayacağınız ders kodlarının aynı olmasına dikkat ediniz.)

9)  Sınavda önce bildiğiniz soruları cevaplayınız, bilmediğiniz, zorlandığınız sorulara mutlaka bir şıkkı işaretleyerek cevap veriniz. Her dersten 20 sorunun 20’sini de cevaplayınız. Yanlış cevaplar doğruları götürmemektedir.

10)   Sınavlarda kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz. (Değerlendirme sırasında kopya analizi yapılmakta birçok öğrencimizin sınavı bu yüzden iptal olmaktadır.)

11)   Sınavlara temiz, sade ve tanınmanıza engel olmayacak bir kılık-kıyafet ile gidiniz, (Nüfus cüzdanınızdaki fotoğrafın yeni-güncel olmasına özen gösteriniz.)

12)   Yanınızda sınav esnasında cep telefonu, cep bilgisayarı, silah vb. gibi araçlar bulundurmayınız. Sınava bunlar ile girmeye çalışmayınız.

13)   Sınav kitapçıkları cevaplanmak üzere sizlere verildiğinde kapak üzerinde bulunan açıklamaları mutlaka okuyunuz. (Sınavın bitiminden bir saat sonra soru kitapçıklarını okul görevlilerinden isteyebilirsiniz.)

Sınava gireceğiniz yeri öğrenmek için buraya tıklayınız.


Okuyucu Yorumları

Yorum
Gönderen: filiz
ne olur lütfen alan derslerini kaldırın ve mezun olma süreresini kütfen kısaltırsanız bizler için çok iyi olacak çünki bir türlü okul bitmiyor biz açık öğretim öğrencilerine lütfen yardımcı olun teşkürler

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional