Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        17 Haziran 2019 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 10117
Haber Tarihi: 26.1.2009 22:50:07

2009 STS Sınavı Başvurusunda İzlenecek Yollar

2009 STS Sınavı Başvurusunda İzlenecek Yollar
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

2008 STS Sınavına girdi iseniz?

www.osym.gov.tr internet adresinde açıklanan listede yer alan STS Başvuru Merkezlerinden Başvurma Süresi içinde başvuru için randevu verilmesini isteyiniz.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.

www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanan Aday Bilgi Formunu doldurunuz.

Doldurduğunuz Aday Bilgi Formu ve nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte randevu aldığınız gün ve saatte randevu aldığınız başvuru merkezine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak 3,00 YTL ödeyiniz.

Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi
saklayınız.

2008 STS Sınavına girmedi iseniz?

Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız size en yakın başvuru merkezine nüfus cüzdanınız ve T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile birlikte giderek yeni şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.

Adaylar, www.osym.gov.tr internet adresinden 2009-STS 1. Aşama Kılavuzu ve Aday Bilgi Formuna ulaşabilirler.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.

www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanan Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresindeki “2009-STS 1.Aşama KAYIT” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.

Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla
Tamamlanmıştır
” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.

TIP ve ÖMB alanları dışındaki adaylar, başvurularını YÖK Denklik Birimi’ne yapacaklardır.

ÖSYM’nin Yapacağı Sınavlarda Sınav Ücretinin Yatırılabileceği Bankalar: Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası ve Garanti Bankası


Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional