Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        16 Ocak 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 7654
Haber Tarihi: 19.01.2007

2007-1 Öğretmenlik Atama Başvuruları

2007-1 Öğretmenlik Atama Başvuruları
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Milli Eğitim Bakanlığı, ilk defa göreve başlayacak öğretmenlerin atamalarına ilişkin bazı yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak amacıyla aşağıdaki açıklamayı yapma gereği duymuştur.

Bu amaçla;

1 Öğretmen atamalarını ilgilendiren Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte değişiklik yapılmış ve söz konusu düzenleme yürürlüğe girmiştir. Yeni düzenleme çerçevesinde bundan böyle yerleştirme işlemleri, alan seçme sınavı ve Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları birlikte değerlendirilerek yapılacaktır.

2 2007 Yılı 1. Atama Döneminde yapılacak öğretmen yerleştirilmelerinde ikili sistem uygulanmayacaktır. Bu atama döneminde daha once olduğu gibi mevcut KPSS sonuçlarına göre puan üstünlüğü ve tercihler doğrultusunda yerleştirilmeler yapılacaktır.

3 Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak yeni düzenlemenin şekli ve uygulama esasları daha sonra bütün sosyal tarafların görüşleri alınarak belirlenecektir.

MEB


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional