Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        27 Şubat 2024 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


SAT Hakkında Genel Bilgi

SAT Genel Bilgi
SAT, Amerika'da üniversite eğitimi almak isteyenlerin girmesi gereken bir sınavdır.Bu sınav lisans eğitimi almak isteyen her ABD vatandaşından talep edilmekte ve bazı üniversiteler tarafından yabancı uyruklu öğrencilerden de istenmektedir.

SAT sınavı resmi sitesi http://www.sat.org  tur..

SAT sınavı SAT I ve SAT II olmak üzere 2 çeşittir.

SAT I (Reasoning Test):
 3 saatlik bir sınavdır. Sözel ve sayısal bilginizi test eder. Test skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir.
Sözel: 78 Soru – 75 Dakika
Sayısal: 60 Soru – 75 Dakika
SAT I için alınan ortalama skor 500'dür.
SAT II (Subject Test):
1 saatlik bir sınavdır. ilgilendiğiniz alana göre sizi belli konularda test eder. Soruların çoğunluğu çoktan seçmelidir. Bu testin amacı belirli bir alanda öğrencinin bilgi yeteneğini ölçer. Pek çok Amerikan Üniversitesi SAT testlerinin en az birisini hatta çok iyi üniversiteler her ikisini de ister. SAT sınavında alınabilecek minimum ve maksimum puan; Math 200-800 Verbal 200-800 'dür.
SAT sınavına hazırlanmanın en iyi yolu deneme sınavları ve örnek SAT soruları çözmektir. Bu tür çalışmalar SAT'de karşılaşacağınız soru tiplerini tanımanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Örnek SAT sorularını SAT web sitesinde bulabilir, aynı zamanda SAT çalışma kitaplarından da yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki resimleri tıklayarak fiyatları 10$ ile 25$ arasında değişen bu kitapları Amazon.com sitesindeki ilgili sayfadan satın alabilirsiniz. SAT Soru tipleri hakkında SAT web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

SAT sınavlarına telefonla başvuru yapılamaz. Teste girmek için başvuru formunun doldurulması gerekir. SAT Sınavları bilgi broşürü ve başvuru formu için SAT Avrupa Test merkezi telefon, faks veya e-maille ulaşıp form istemeniz gerekir.
Tel: ++ 31-26-3521 577 ,
Fax: ++ 31-26-3521 278,
email : registration@citogroep.nl .
SAT testleri hakkında detaylı bilgi için http://www.collegeboard.com  adresini ziyaret ediniz

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional