Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        18 Temmuz 2024 Perşembe
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


TC Kimlik Numarası Sorgulama İşlemleri

TC Kimlik No sorgulama ve TC Kimlik Numarası sorgulama ile ilgili işlemlerin nasıl yapılacağı sayfamızda anlatılmıştır.
 
 
 
   T.C. Kimlik No Sorgulama
 T.C. Kimlik No Doğrulama
 Yabancı Kimlik No Sorgulama
 Yabancı Kimlik No Doğrulama
 
 

T.C. Kimlik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ? - T.C. Kimlik Numarası Sorgulama İşlemi -

 
 

T.C. Kimlik Numaranızı öğrenebilmek için "T.C. Kimlik Numarası Öğrenme" yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada sol üst köşede Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili seçiniz. İl Seçimini yaptıktan sonra sağ taraftaki bölümde otomatik olarak ilinize bağlı ilçeler çıkacaktır. Bunlar arasından nüfusa kayıtlı olduğunuz ilçeyi seçin.
Adınızı ve soyadınızı yazdıktan sonra (büyük veya küçük harf farketmez). Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında sol ve sağda mavi çizgi ile ayrılmış 2 kısım göreceksiniz. 2 kısmıda doldurmanıza gerek yok. Sağ veya sol kısımlardan herhangi birini seçip doldurabilirsiniz. Biz size daha kolay olduğunu düşündüğümüz sağ tarafı öneriyoruz. Sağ tarafta sırayla Baba Adınızı , Anne Adınızı , Doğum Yılınızı (1970 gibi) ve Cinsiyetinizi seçtikten sonra T.C. Kimlik No Sorgula tuşuna basınız.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra formun alt kısmında T.C. Kimlik No Sorgulama Sonuçları: yazısının altında T.C. Kimlik No: yazan yerin karşısında Kalın olarak 12345678900 gibi bir sayı çıkacak. Bu sayı sizin T.C. Kimlik Numaranızdır.
Çıkan sonucu bilgisayardan çıktısını almak için sayfanın sağ alt köşesinde mavi butonda Yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

 
 

T.C. Kimlik Numaramı Nasıl Doğrulayabilirim ? - T.C. Kimlik Numarası Doğrulama İşlemi -

 
 

T.C. Kimlik Numaranızı doğrulamak için "T.C. Kimlik Numarası Doğrulama" yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında T.C. Kimlik Numarası kısmına T.C. Kimlik Numaranızı yazınız ve T.C. Kimlik No Doğrulama tuşuna basınız.  
T.C. Kimlik No Doğrulama Sonuçları: yazısının altında isim , soyad ve doğum tarihi bilgileriniz çıkacaktır.

 
 

Yabancı Kimlik Numaramı Nasıl Öğrenebilirim ? - Yabancı Kimlik No Sorgulama Bilgileri -

 
 

Yabancı Kimlik Numaranızı öğrenebilmek için "Yabancı Kimlik Numarası Öğrenme" yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfanın en üst kısmında Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında sol ve sağda mavi çizgi ile ayrılmış 2 kısım göreceksiniz. 2 kısmıda doldurmanıza gerek yok. Sağ veya sol kısımlardan herhangi birini seçip doldurabilirsiniz. Biz size daha kolay olduğunu düşündüğümüz sol tarafı öneriyoruz. Sol tarafta Doğum Yılınızı ve  İkamet Tezkere No girdikten sonra Yabancı Kimlik No Sorgula tuşuna basınız.
Bu işlemleri tamamladıktan sonra formun alt kısmında Yabancı Kimlik No Sorgulama Sonuçları: yazısının altında Yabancı Kimlik No: yazan yerin karşısında Kalın olarak 12345678900 gibi bir sayı çıkacak. Bu sayı sizin Yabancı Kimlik Numaranızdır.
Çıkan sonucu bilgisayardan çıktısını almak için sayfanın sağ alt köşesinde mavi butonda Yazdır tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

 
 

Yabancı Kimlik Numaramı Nasıl Doğrulayabilirim ? - Yabancı Kimlik Numarası Doğrulama İşlemi -

 
 

Yabancı Kimlik Numaranızı doğrulamak için "Yabancı Kimlik Numarası Doğrulama" yazısına tıkladıktan sonra açılan sayfada Resim Doğrulama yazan yerin karşısında resim üzerinde bir takım sayılar göreceksiniz. Bu sayıları Resim Doğrulama kısmına yazın. Resim Doğrulama kısmının alt kısmında Yabancı Kimlik Numarası kısmına Yabancı Kimlik Numaranızı yazınız ve Yabancı Kimlik No Doğrulama tuşuna basınız.  
Yabancı Kimlik No Doğrulama Sonuçları: yazısının altında isim , soyad ve doğum tarihi bilgileriniz çıkacaktır.

 
 

T.C. Kimlik Numaramı Bulamıyorum, Ne Yapmalıyım ?

 
 

Kayıtlı olduğunuz ilçe nüfus müdürlüğüne başvurmanız gerekmektedir.

 
 

T.C. Kimlik No Nedir ?

 
 

T.C. Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından T.C. vatandaşlarına verilmiş tek bir sayıdır.

 
 

Yabancı Kimlik No Nedir ?

 
 

Yabancı Kimlik No, onbir haneden oluşan, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye'de herhangi bir amaçla en az altı (6) ay süreli Yabancılara Ait İkamet Tezkeresi almış olan yabancılara verilmiş tek bir sayıdır.

 

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional