Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        8 Mayıs 2021 Cumartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


GMAT Başvuru İşlemleri

GMAT Başvuru İşlemleri
GMAT sınavı bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Sınav hakkında detaylı bilgi almak ve dünyadaki tüm sınav merkezlerinin listesine ulaşmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nı (GMAT Information Bulletin) sipariş etmeniz ya da web sitesinden download etmeniz gerekmektedir.

Türkiye'de GMAT sınavına İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde girilmektedir. Türkiye, bölge kodu 12 olan Arnhem, Hollanda'daki Bölgesel Kayıt Merkezi'ne (Regional Registration Center, RRC) bağlıdır.
TELEFON: 00-31-26-352-1577
FAX: 00-31-26-352-1278

GMAT'e Amerika'da girmek için 1-800-GMAT-NOW (1-800-462-8669) 'u arayabilir ya da GMAT Web sitesi'nin ilgili bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Başvurularınızı telefon, faks ya da posta yolu ile yapmanız mümkündür. Ödeme şekli olarak ise kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın reddedilmesi durumunda başvurunuz iptal edilecektir.

Telefon ile başvurmak için 00-31-26-352-1577 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Görüşme sırasında kredi kartınızı hazırda tutmanız gerekir.

Faks ile başvurmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak 00-31-26-352-1278 numaralı faksa fakslamanız gerekmektedir. Sınava girmek istediğiniz tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.

Posta ile başvurmak için GMAT Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak


Sylvan Learning Systems B.V.
CITO
P.O. Box 1109
6801 BC Arnhem
Netherlands

adresine postalamanız gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslararası çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GMAT" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuz Arnhem kayıt merkezine en geç sınava girmek istediğiniz tarihten 3 hafta önce ulaşmalıdır. Bu tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.
Telefonla Kayıt:

Telefonla kayıt için GMAT ‘ın "Regional Registration Centers (RRC)" RRC bölümüne giderek bulunduğunuz ülkeyi seçip hangi merkeze kayıt vermeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

*Türkiye ve Avrupa ülkelerinde olanlar Hollanda GMAT merkezini aramalıdırlar.

EUROPE/NEW INDEPENDENT STATES
Tel: ++ 31-26-352-1577 (Arnhem, Netherlands)
Faks: ++ 31-26-352-1278

Telefonda kayıt verirken mutlak kredi kartınız yanınızda hazır olsun. Test ücretini kredi kartı ile ödemeniz gerekir. Telefon etmeden önce kredi kartınızın yurtdışı harcamalara açık olup olmadığını ve kartınızda yeterli limitiniz olduğunu mutlaka kontrol ediniz.

FAKS Göndererek Kayıt Yaptırma:

Faksla kayıt vermek için öncellikle "- GMAT Sınavı başvuru formu- The International Test Scheduling Form" GMAT Information Bulletin sayfalarından bilgisayar çıktısı alınarak doldurulmalı ayrıca test appointment fee (sadece kredi kartı) bölümünden ödeme formu doldurulmalıdır. Doldurmuş olduğunuz formları sizin bulunduğunuz ülkenin GMAT merkezine RRC fakslamalısınız.

*Türkiye ve Avrupa ülkelerinde olanlar Hollanda GMAT merkezine fakslamalıdırlar.

EUROPE/NEW INDEPENDENT STATES
Tel: ++ 31-26-352-1577 (Arnhem, Netherlands)
Faks: ++ 31-26-352-1278

İstemiş olduğunuz tarihte teste girebilmek için en azından 7 gün öncesinden başvuru formunuzu göndermelisiniz. Test tarihiniz ve merkeziniz size faksla bildirilecektir.

Posta Yolu ile Kayıt:

Posta yolu ile kayıt için öncellikle "GMAT Başvuru formu- International Test Scheduling Form" GMAT Information Bulletin, bölümünden bilgisayar çıktısı alınarak doldurulmalıdır. Ayrıca test ücreti için test appointment fee bölümü doldurulmalı ve her iki form RRC teste girmek istediğiniz ülkenin bağlı bulunduğu GMAT merkezine gönderilmelidir. İstemiş olduğunuz tarihte teste girebilmeniz için formun en azından 3 hafta önceden gönderilmesi gerekir.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional