Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        18 Eylül 2021 Cumartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


YGS Hakkında Genel Bilgi

YGS Genel Bilgi

YGS ( Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ) öğrencilerin temel anlamda bilgilerini ölçmek, açıköğretim fakültesi, ön lisans gibi uygulamaları tercih edecek adaylara kolaylık sağlamak, özel yetenek sınavları ile öğrenci almakta olan programlara ön kayıt yaptırmak ve bilgi yönünden çok eksik adayların elenmesi amacıyla yapılacak olan bir sınavdır. YGS'de çıkacak sorular ÖSS'nin birinci bölümüne denk gelmektedir.

160 ila 180 sorudan oluşması beklenen YGS'de süre olarak 3 saat düşünülmektedir. Kesin olan açıklamalara göre konu dağlımları ise; Türkçe (Dil ve Anlatım), Temel Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler şeklinde olacaktır.

YGS sonucunda alınana puanlarla açıköğretim ve önlisans programlarına kayıt yaptırabilecek olan öğrenciler sayısal, sözel ve eşit ağırlıklı olmak üzere üç ayrı puan türü üzerinden değerlendirilecekler

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional