Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        25 Haziran 2024 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

GRE Hakkında Genel Bilgi

GRE Genel Bilgi
GRE, Amerika’da lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için düzenlenmiş bir sınavdır (İşletme bölümü hariç). Kanada ve Avrupa ülkelerindeki bazı üniversitelerde mühendislik ve sosyal bilimler alanında yüksek lisans veya doktora yapmak isteyen öğrencilerden istenen ve bilgisayar üzerinde de uygulanan bir testtir. GRE sonucunu bütün üniversiteler talep etmese de iyi üniversitelerin hepsi bu sınavın sonucu talep ederler. 

GRE sınavı broşürlerine ve örnek sorularına http://www.gre.org  adresinden ulaşabilirsiniz.

GRE sınavı Educational Testing Service (ETS) tarafından uygulanmaktadır.
GRE sınavı herhangi bir yoğun hazırlık gerektirmeyen ve birikimleriniz sonucu oluşan bilginizi ölçmek için hazırlanmış bir sınavdır. Sorular üzerinde istediğiniz kadar düşünebilirsiniz. Ancak, her bölüm için ayrılan süreye göre kendinizi hazırlamaya dikkat edin. Soruları boş bırakmayınız. Bölümü zamanında bitirmek için, emin olmasanız da soruları tahminde bulunarak yanıtlamak zorundasınız. GRE sınavı Eylül 1996’dan beri Türkiye’de bilgisayarda uygulanmaktadır. GRE sınavı üç bölümden oluşur.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional