Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        19 Mayıs 2024 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


TOEFL Hakkında Genel Bilgi

TOEFL Genel Bilgi
TOEFL, Anadili İngilizce olmayan kişilerin dil yeterliliklerini ölçmeye yönelik olarak hazırlanmış bir sınavdır. ETS (Educational Testing Service) tarafından dünyanın birçok merkezinde düzenlenen Toefl Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır. Ayrıca, dünya genelinde pek çok kurum, organizasyon ve şirket iş başvurusunda Toefl sınavından alınan iyi bir puanı İngilizce Yeterlilik belgesi olarak kabul eder.

Toefl sınavına, İngilizce eğitim veren bir üniversite, kolej veya enstitütüde eğitim yapmak isteyenler girmelidir. Ayrıca, İngilizce dil bilgisini uluslar arası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınava girebilir.TOEFL sınavı broşürlerine ve örnek sorularına http://www.TOEFL.org  adresinden ulaşabilirsiniz.


Türkiye'de bu testleri aşağıdaki illerde yapabilirsiniz. Test günü ve test merkezinin adresi başvurunuzdan sonra 3 gün içerisinde size bildirilecektir.
ISTANBUL Test merkez numarası: 8171
ANKARA Test merkez numarası: 8703
IZMIR Test merkez numarası: 8705

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional