Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


GRE Başvuru İşlemleri

GRE Başvuru İşlemleri
General Test bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Bu sınav merkezlerinin listesi için General Test Bilgi Kitapçığı'nı (General Test Information Bulletin) online olarak sipariş edebilir ya da web sayfasından download edebilirsiniz.  

Türkiye'de GRE General Test'e İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere üç şehirde girilmektedir. Türkiye, bölge kodu 12 olan Arnhem, Hollanda'daki Bölgesel Kayıt Merkezi'ne (Regional Registration Center, RRC) bağlıdır.
TELEFON: 00-31-26-352-1577
FAX: 00-31-26-352-1278

GRE General Test'e Amerika'da girmek için 1-800-GRE-CALL (1-800-473-2255) 'i arayabilir ya da General Test web sitesi'ni ziyaret edebilirsiniz.

Başvurularınızı telefon, faks ya da posta yolu ile yapmanız mümkündür. Ödeme şekli olarak ise kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın reddedilmesi durumunda başvurunuz iptal edilecektir.

Telefon ile başvurmak için 00-31-26-352-1577 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Görüşme sırasında kredi kartınızı hazırda tutmanız gerekir.

Faks ile başvurmak için General Test Bilgi Kitapçığı'nda bulunan International Test Scheduling Form'unu doldurarak 00-31-26-352-1278 numaraya fakslamanız gerekmektedir. Sınava girmek istediğiniz tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur. Adobe Acrobat Okuyucunuz yoksa International Test Scheduling Form'unu PDF dosyası olarak görüntüleyebilmek için önce Internet'ten download etmeniz gerekir.

Posta ile başvurmak için General Test Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurarak


Sylvan Learning Systems B.V.
CITO
P.O. Box 1109
6801 BC Arnhem
Netherlands


adresine postalamanız gerekmektedir. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslarararı çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GRE General Test" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuz Arnhem kayıt merkezine en geç sınava girmek istediğiniz tarihten 3 hafta önce ulaşmalıdır. Bu tarihe iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise Arnhem kayıt merkezini aramanız yerinde olur.

GRE Subject Testleri'ne Başvuru

GRE Subject Test'leri bütün yıl boyunca dünya çapında yüzlerce değişik bölgede uygulanmaktadır. Bu sınav merkezlerinin listesi için GRE Bilgi Kitapçığı'nı (GRE Information Bulletin) online olarak siparis verebilir veya web sayfasından download edebilirsiniz.

Türkiye'de GRE Subject Test'lerine İstanbul'da Robert Koleji ve Ankara'da Türk-Amerikan Derneği'nde girilmektedir.


Başvurularınız için GRE Bilgi Kitapçığı'nda bulunan formu (International Test Scheduling Form) doldurup aşağıdaki adrese postalamanız gerekir:


Graduate Record Examinations
Educational Testing Service
PO Box 6004
Princeton, NJ 08541-6004 USA


Adobe Acrobat Okuyucunuz varsa bu formu PDF dosyası olarak görüntüleyebilir, yoksa Internet'ten download edebilirsiniz. Ödemeyi kredi kartı yerine uluslararası çek (money order) ile yapmanız halinde çeki "ETS-GRE Subject Tests" adına düzenlemeniz gerekir. Başvurunuzun yukarıdaki adrese sınava girmek istediğiniz tarihten en geç 3 hafta önce ulaşması gerekmektedir. Sınav tarihinize iki iş günü kalmasına rağmen herhangi bir onay mektubu elinize geçmemiş ise ETS'le bağlantıya geçmeniz gerekir.

GRE Subject Test'lerine Amerika'da girmek istiyorsanız 1-800-GRE-CALL (1-800-473-2255)'i arayabilir ya da GRE Subject Tests web sitesi'ni ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional