Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        26 Mayıs 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


TOEFL Testleri

TOEFL Testleri
Bölümler:
Dinleme (Listening) 45-60 Dk. 30-50 Soru
Yazım (Structure) 15-20 Dk. 20-25 Soru
Ara 5 Dk.
Okuma (Reading) 70-90 Dk. 44-55 Soru
Yazım (Essay Writing) 30 Dk. 1 Konu

TOEFL sınavının sonunda (dinleme, dil bilgisi ve yazım, okuma, toplam) ekranda dört değişik skor çıkar. Yazım bölümü henüz okunmadığı için, dil bilgisi ve yazım ile toplam skor belli bir aralıkta verilir. Yazım bölümü iki profesyonel tarafından okunur. Yazım bölümü eğer bilgisayarda yazılmışsa tam skor iki hafta, elle yazılmışsa beş hafta sonra belli olur.
Sınavın sonunda katılımcı aldığı puan aralığından memnun kalmazsa sınavı iptal ettirebilir. Bu durumda skorlar katılımcının daha önceden skorun yollanmasını istediği kurumlara gönderilmez. TOEFL sınavına girmek için, sınavı düzenleyen ETS’ye bağlı Prometric Hollanda’dan sınav tarihinden en az üç gün önce telefonla randevu alınması gerekir.
Tel: 00 (31) 126 352 1577  Bilgi için:  www.toefl.org 
TOEFL sınavı hafta içi her gün, hafta sonları ayda bir kez Cumartesi (her ayın ikinci Cumartesi günü) günleri iki ayrı seans olarak, sabah 9:00 öğle 13:00, uygulanmaktadır. Sınava ayda sadece bir defa, takvim ayı baz alınarak, girilebilir. Sınav ücreti 110 dolardır.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional