Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        16 Haziran 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 9762
Haber Tarihi: 4.2.2008

2008 ÜDS Mart Dönemi Başvuru İşlemleri ve Başvuru Merkezleri

2008 ÜDS Mart Dönemi Başvuru İşlemleri ve Başvuru Merkezleri
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

23 Mart 2008 tarihinde yapılacak olan ÜDS Sınavının başvuruları 4 Şubat ile 13 Şubat arasında olacak. 2008 ÜDS Başvuru merkezlerine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız

2008 Mart Dönemi ÜDS Başvuru Merkezleri 

Başvuruda İzlenecek Yollar

T.C. Uyruklu değilseniz ve daha önce ÖSYM’den Y.U. Numarası almamışsanız;

ÖSYM’nin internet sayfasındaki “Aday İşlemleri Sisteminden” Y.U. Numaranızı alınız. Alacağınız bu numara daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında kullanacağınız tek numara olacaktır.

2007 ÜDS Mart veya 2007 ÜDS Ekim Dönemi sınavlarından herhangi birine girdiyseniz?

Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız ÖSYM’nin internet sayfasındaki “Aday İşlemleri Sistemi’nden” Şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.

İnternette açıklanan listede yer alan ÜDS Başvuru Merkezlerinden Başvurma Süresi içinde 2,00 YTL karşılığında ÜDS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu alınız.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzun arka kapağında belirtilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.

Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresindeki “2008-ÜDS Mart Dönemi KAYIT” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.

Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.


2007 ÜDS Mart veya 2007 ÜDS Ekim Dönemi sınavlarından herhangi birine girmediyseniz?

İnternette açıklanan listede yer alan ÜDS Başvuru Merkezlerinden Başvurma Süresi içinde 2,00 YTL karşılığında ÜDS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu alınız ve başvuru için randevu verilmesini isteyiniz.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzun arka kapağında belirtilen bankalardan birine sınav ücretini yatırınız.

Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu doldurunuz.

Doldurduğunuz Aday Bilgi Formu ile nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte randevu aldığınız gün ve saatte randevu aldığınız başvuru merkezine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak 3,00 YTL ödeyiniz.

Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız.

 


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional