Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        16 Haziran 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 13396
Haber Tarihi: 4.2.2009 09:30:42

2009-ÜDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ve Başvurusu

2009-ÜDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ve Başvurusu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

22 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan ÜDS (Üniversitelerarası Kurul
Yabancı Dil Sınavı (İlkbahar Dönemi)kılavuzu yayınlandı.

Kılavuza bilgilerini indirmek için aşğıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

2009 ÜDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu

2009 ÜDS İlkbahar Dönemi Aday Bilgi Formu

2009 ÜDS İlkbahar Dönemi Başvuru Merkezleri 

BAŞVURUDA İZLENECEK YOLLAR

2007 veya 2008 ÜDS sınavlarından herhangi birine girdi iseniz?

Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız size en yakın başvuru merkezine nüfus cüzdanınız ve T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile birlikte giderek yeni şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.

Adaylar, www.osym.gov.tr internet adresinden 2009-ÜDS İlkbahar Dönemi Kılavuzu ve Aday Bilgi Formuna ulaşabilirler.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası,Garanti Bankası) birine sınav ücretini yatırınız.

www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanan Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak ÖSYM’nin www.osym.gov.tr internet adresindeki “2009-ÜDS İlkbahar Dönemi KAYIT” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz;mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.

Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.


2007 veya 2008 ÜDS sınavlarından herhangi birine girmedi iseniz?

www.osym.gov.tr internet adresinde açıklanan listede yer alan ÜDS Başvuru Merkezlerinden Başvurma Süresi içinde başvuru için randevu verilmesini isteyiniz.

Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası,Garanti Bankası) birine sınav ücretini yatırınız.

www.osym.gov.tr internet adresinde yayınlanan Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.

Doldurduğunuz Aday Bilgi Formu ile nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte randevu aldığınız gün ve saatte randevu aldığınız başvuru merkezine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak 3,00 YTL ödeyiniz.

Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional