Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        1 Ağustos 2021 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Aio Sınıf Geçme

Aio Sınıf Geçme
Açık ilköğretim Okulunda bir öğretim yılında 1.Dönem, 2.Dönem ve Not Yükseltme sınavı olmak üzere üç sınav yapılmaktadır. Her bir ders için yıl sonu notu hesaplanırken 1.ve 2. dönem notlarının aritmetik ortalaması alınır bu yüzden her iki sınava da girmeniz tavsiye edilir.

İkinci dönem sonunda başarı durumunuza göre ; "Doğrudan Sınıf Geçme", "Aritmetik Ortalama İle Sınıf Geçme", "Mezun Olma" ve "Not Yükseltme Sınavına" katılma haklarını elde edebilirsiniz. İkinci dönemde sorumlu olarak bir üst sınıfa geçilmez.

1. ve 2. dönem sınav sonuçlarına göre doğrudan sınıf geçme ve aritmetik ortalama ile sınıf geçme gerçekleşmemiş ise başarısız olunan her dersten Not Yükseltme sınavına girilir.

Not yükseltme sınavından alınan not "yıl sonu başarı notu" olarak işlem görür. Bu sınavda en az "2" aldığınız her dersten başarılı olmuş sayılırısınız.

Doğrudan Sınıf Geçme
Bütün derslerinden başarılı olan öğrenciler bir üst sınıfa geçmeye veya mezun olmaya hak kazanırlar.

Aritmetik Ortalama İle Sınıf Geçme
Türkçe dersinden başarılı olmak şartıyla en fazla iki dersten başarısız olduğu halde, derslerin yıl sonu başarı notlarının aritmetik ortalaması en az 2.00 olanlar doğrudan bir üst sınıfa geçerler veya mezun olurlar.
Yıl sonu başarı notlarının aritmetik ortalaması 2.00 veya yukarı olan öğrencilerin başarısız olduğu en fazla iki ders "muaf" sayılır. Aritmetik ortalama işleminden yararlanmak için derslerin sınavlarına katılmış olmak gerekir.

Sorumlu Olarak Sınıf Geçme
En fazla üç dersten başarısız olan öğrenciler ile aritmetik ortalama ve doğrudan sınıf geçme şartlarını taşımayan öğrenciler başarısız oldukları derslerden "sorumlu" olarak bir üst sınıfa geçerler. Sorumlu dersi olan öğrenci mezun olamaz.

Sınıf Tekrarına Kalma
Dört veya daha fazla dersten başarısız olan öğrenciler sınıf tekrarına kalırlar. Sınıf tekrarı yapan öğrenciler başarısız oldukları derslerin sınavlarına katılırlar.
Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional