Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Mtss Genel Bilgi

Mtss Genel Bilgi
Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavları(MTSAS) karayollarında seyreden araçları kullanacak sürücü adaylarına yönelik, teorik dersleri kapsayan, merkezi sistemle yapılan sınavlardır.

2007 yılında yapılacak olan Motorlu Taşıt Sürücü Adayları Sınavları 6 kez, 81 il merkezinde yapılacaktır.

Başvuru sayısının beklenenden fazla olması durumunda ilçe merkezleri de yeni sınav merkezleri olarak belirlenecektir.

Motorlu Taşıt Sürücü Belgesi aşağıdaki tabloda gösterilen belge sınıfları ve araç cinslerine göre düzenlenmektedir.

Aday, Motorlu Taşıt Sürücü Belgesi alabilmek için teorik ve uygulamalı yapılan MTSAS’a girmek zorundadır. MTSAS sonuçlarından sonra aday başarılı ise sertifika almaya hak kazanacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü online olarak merkezimizden sertifika kontrolü yaptıktan sonra sürücü belgesi düzenleyecektir.

MTSAS’a sadece il/ilçe millî eğitim müdürlükleri tarafından başvuruları onaylanan adaylar girebilecektir. Onayı yapılmayan veya reddedilen adaylar
kesinlikle sınava giremeyecektir.

Sınava katılmak için aday bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak başvuru tarihleri arasında girilmiş olması gerekmektedir. Belgelerin doğruluğundan aday, sisteme bilgililerin doğru işlenmesinden motorlu taşıt sürücü kurs müdürlüğü sorumlu olacaktır.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional