Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        8 Ağustos 2022 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Polis Koleji Başvuru İşlemleri

Polis Koleji Sınavı Başvuru İşlemleri
Polis Kolejine girmek isteyen adaylar öğrenim gördükleri okullardan 07-25 Mart 2011 tarihleri arasında Polis Koleji için başvuruda bulunacaktır. Öğrencinin polis koleji başvurusu öğrenim gördüğü okul müdürlüğü tarafından elektronik ortamda onaylanacaktır.
Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Şehit Çocuğu, Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrosunda Görevli iken Eceli ile Vefat Edenlerin Çocukları ve Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Görev (Vazife) Malulü Çocuğu olanlar Polis Kolejine başvuru yapmak istiyorsa başvuru ekranında aşağıdaki seçeneklerden kendine uygun olanı işaretleyecektir. Emniyet Genel Müdürlüğü kadrosunda halen çalışmakta olan ve emekli personel çocukları şıklarda işaretleme yapmayacaktır.

- Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli ġehit Çocuğu Olanlar,
- Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrosunda Görevli iken Eceli ile Vefat Edenlerin Çocuğu Olanlar,
- Emniyet Genel Müdürlüğü Personeli Görev (Vazife) Malulü Çocuğu Olanlar,

Aday, bilgilerini kontrol edecek ve okul müdürlüğü elektronik onaylama yapacaktır.

Elektronik onaylamadan sonra başvurunun 2(iki) adet çıktısı alınarak veliye incelettirilip, imzalatılıp teslim edilecek ve 1 (bir) nüshası da okul müdürlüğünde saklanacaktır.

Başvurunun elektronik ortamda hatasız, eksiksiz, e-başvuru kılavuzuna uygun yapılması gerekmektedir. Bu konuda sorumluluk ilgili OKUL MÜDÜRLÜĞÜ ve ADAYIN VELİSİNE ait olacaktır.Yurt Dışından Başvuru İşlemleri

Yurt dışından OKS ile birlikte Polis Koleji Aday Tespit Sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar, öncelikle tablo- 1’de belirtilen okullardan e- okul sistemine kayıt olacaktır. Bu adaylar; T.C. kimlik numarasıyla T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Beşevler Şubesi 5495221–5001 nolu hesaba 20 (yirmi)YTL sınav ücretini yatıracaktır. Bu adaylar http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan ek–3’deki "2008 OKS-Yurt Dışı Başvuru Talep Formunu" eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup, çıktısını alıp, imzalayarak başvuru süresi içinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar ANKARA adresine APS veya dengi posta yoluyla gönderecek, faksla veya e -posta yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecektir.  

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional