Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        8 Ağustos 2022 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Polis Koleji Sınavı Başvuru Belgeleri

Polis Koleji Başvuru Belgeleri
Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların, başarı sıralaması Ortaöğretime yerleştirme puanına göre yapılacaktır.
- Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar internet adreslerinden ilanen duyurulduktan sonra İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim İubelerine başvuracaklardır,
- Başarılı olan adaylar Polis Koleji e-başvuru kılavuzunda ek-1’deki Öğrenim Durum Belgesini bilgisayar çıktısı olarak alacak, 2010–2011 eğitim-öğretim yılında en son öğrenim gördükleri Okul Müdürlüklerine 08 Temmuz – 25 Temmuz 2011 tarihleri arasında doldurup onaylattıktan sonra Ankara’da yapılacak olan Polis Kolejine Giriş Sınavı Mülakat aşamasına getireceklerdir.

Öğrenim Durum Belgesini getirmeyen adaylar ikinci sınav aşamasına alınmayacaklardır.

- Polis Kolejine Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylar il emniyet müdürlükleri eğitim şubelerinde tebellüğ ettikleri belgelerle ve spor malzemeleri ile birlikte belirtilen tarihte Ankara Polis Kolejinde hazır bulunacaklardır.
- Polis Kolejine Giriş Sınav aşamasında adayların T.C kimlik numarasız ve yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir.
- Adaylar son 6 ayda çekilmiş 7 adet vesikalık (renkli) fotoğraf ve diploma fotokopisi getireceklerdir.
Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional