Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Şubat 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Ziyaret Sayısı : 8190
Haber Tarihi: 17.07.2009 13:44:37

Aol Ek Sınav Duyurusu

Aol Ek Sınav Duyurusu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

08-09 Ağustos 2009 tarihinde yapılacak olan ek sınava, 3 yıllık sistemin 2009'da sona ermesi dolayısı ile kaç kredisi olduğuna bakılmaksızın 4 dönem (dahil) ve üzeri döneme sahip olan, 3 yıllık sisteme tabi (Aktif, Donuk ve Silik konumda bulunan) bütün öğrenciler katılabileceklerdir.

Ek Sınava Başvurabilecek Öğrencilerde Aranan Şartlar;

 

 

 • 3 yıllık sisteme kayıtlı olup dönemi; Açık Öğretim Lisesinde 4 ve üzerinde, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde 5 ve üzerinde olan öğrenciler (3 Yıllık sistemde kayıtlı olup dönem şartı tutanlardan, Aktif ve Donuk öğrencilerin yanında Silik konumdaki öğrenciler de ek sınava müracaat edebilirler),
 • 4 yıllık sisteme tabi olup 2008-2009 eğitim-öğretim yılı II. dönemi itibariyle öğrencilik durumu aktif veya donuk olan,
 • Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinin 4 yıllık Programlarına kayıtlı olup en az 7 dönem ve üzerinde eğitim gören,
 • Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık Programına kayıtlı olup, mezun olabilmesi için bir dönemde alabileceği en fazla 30 kredi veya daha az kredi eksiği olan,
 • Meslekî Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık programa kayıtlı olup, yüz yüze eğitimini ve stajını tamamlamış, mezun olabilmesi için 40 krediye kadar eksiği olan,
 • Meslekî Açık Öğretim Lisesi 4 yıllık programa kayıtlı olup, yüz yüze eğitiminde başarısız meslek dersi bulunan öğrencilerin kültür derslerinden en fazla 19 kredi, meslek derslerinden ise en fazla 21 kredi olmak üzere toplamda 40 kredi eksiği olan,
 • Lise ara sınıftan ayrılarak Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde en az bir kez sınava girmiş olan, öğrencilerin yukarıda belirtilen şartları taşımaları halinde sınava katılabileceklerdir.

  Sınava girecek öğrencilerimizin yapması gerekenler;

  1. Sınav kayıt ücreti olarak her öğrenciden 20,00 TL ücret alınacaktır. Öğrenciler ücretlerini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracaklardır.

  2. 13 -17 Temmuz 2009 tarihleri arasında , yatırılan sınav ücretinin dekontlarıyla birlikte en yakın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne giderek Kayıt Yenileme işlemlerini ve yine bu tarih aralığında Ders Seçme işlemlerini de sistemden yapmaları gerekmektedir.

  3.  Sınavlar sadece il merkezlerinde 4 oturumda yapılacaktır. Öğrencilerimizin sınav merkezi olarak il merkezini işaretlemeleri gerekmektedir.

  Not-1:
  Meslekî Açık Öğretim Lisesi programına kayıtlı olup başarısız meslek dersi bulunan öğrencilerin sınavları, yüz yüze eğitim verilen okullarca 17-30 Ağustos 2009 tarihleri arasında sadece başarısız oldukları meslek derslerinden yapılacaktır.  

  Not-2:
  08-09 Ağustos 2009 tarihinde yapılacak olan ek sınava, 3 yıllık sistemin 2009'da sona ermesi dolayısı ile kaç kredisi olduğuna bakılmaksızın 4dönem (dahil) ve üzeri döneme sahip olan, 3 yıllık sisteme tabi (Aktif, Donuk ve Silik konumda bulunan) bütün öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Kayıt yenileme başvuru süresinin kısa (13-17 Temmuz 2009 tarihleri arasında)  olması dolayısı ile ek sınav duyurusundan haberdar olan öğrencilerimizin, şartları tutan diğer öğrencilerimize de duyurmasını; özellikle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin ek sınavın duyurusu ve müracaatlarının alınması hususunda gerekli çabanın gösterilmesini önemle rica ederiz.

  Bu konuda yapılacak çalışmalar daha çok öğrencimizin ek sınava müracaatını sağlayacaktır.

  Not-3:
  Açık Öğretim Kurumları Kayıt Yenileme Yönergesi uyarınca, Kayıt Yenileme ve Yeni Kayıt başvuruları sırasında Halk Eğitim Merkezlerine kayıt işlemleri için , ilgili banka hesabına ya da makbuz karşılığı 5 TL ödenir.

   

   

   


 • Okuyucu Yorumları

  İlk Yorum Yazan Siz Olun

  Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

      Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional