Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Şubat 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

Aol Tasdikname

Aol Tasdikname
3 Yıllık Sistemde Okuyanlar;

Toplam Kazanılan kredinin 144 veya üzeri olması
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması
Alan kredisinin 64 veya üzeri olması
Lise ara sınıflarından gelerek Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin,Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 5 olması gerekir.

4 Yıllık Sistemde Okuyanlar;

Toplam kazanılan kredinin 192 veya üzeri olması
Alan kredisinin 80 veya üzeri olması
Alan derslerinin tamamından sınava girilmiş olması
Ortak derslerin tamamını başarması veya muaf olması
Lise ara sınıflarından gelerek Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin,Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmış olması ve toplam dönemlerinin en az 8 olması gerekir.

ÖNEMLİ: 2008-2009 Eğitim -Öğretim yılına kadar 4 yıllık sisteme kademeli geçiş devam edecektir.2008-2009 Eğitim-Öğretim yılından itibaren bütün öğrenciler 4 yıllık sisteme tabi olacaklar ve mezun olabilmek için 4 yıllık sistemin mezuniyet şartlarını taşımaları gerekecektir.

DİPLOMAMI NE ZAMAN, NEREDEN ALABİLİRİM ?
Açık öğretim Lisesinden mezun olarak diploma almaya hak kazanan öğrencilerimizin diplomaları, sınav sonuçları açıklandıktan 2 ay sonra öğrencilerin belirttiği İrtibat Merkezine gönderilmektedir.Daha önceki dönemlerde mezun olup diplomasını alamayan öğrencilerimizin Açık Öğretim Lisesine bir dilekçe ile başvurarak diplomalarını Açık Öğretim Lisesi İrtibat Merkezleri başlığı altındaki merkezlerden herhangi birine gönderilmesini istemeleri gerekmektedir.Ayrıca Açık Öğretim Lisesinin Adnan Güneşoğlu Eğitim Teknolojileri kampüsü Ballıkpınar Köyü/Gölbaşı-ANKARA adresine şahsen veya noterden vekil tayin edilen kişinin başvurması ile teslim edilebilir.


DİPLOMAMI TESLİM ALMAYA GİDERKEN YANIMDA NELER GÖTÜRMELİYİM ?
Diplomasını teslim alamaya gidecek öğrencimiz yanında içinde bulunulan yıl için belirlenen Diploma Harç Ücretini yatırdıklarını gösteren dekontla başvurmaları gerekmektedir.Eğer öğrencimiz Açık Öğretim Lisesinden Çıkma Belgesi aldı ise Diploma Harç ücretini yatırmadan Çıkma Belgesinin aslı ile başvurması gerekmektedir.Çıkma Belgesi Kayıp ise gazeteye verilecek kayıp ilanının getirilmesi gerekmektedir.

Diplomayı öğrenci yerine bir başkası alacaksa bu kişinin noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir.Vekilin Noterden alınan vekalet ve yukarda belirtilen öğrencinin getirmesi gereken evraklardan biri ile başvurması gerekmektedir. Diploma harç ücreti Ziraat Bankası veya Vakıflar Bankasına TC Kimlik numarası belirtilerek yatırılacaktır.

DİPLOMAMI KAYBETTİM, NE YAPMALIYIM ?
Öğrencilerimizin Açık Öğretim Lisesinden almış oldukları diplomayı kaybetmeleri halinde bir dilekçe yazarak Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne posta yoluyla veya şahsen başvurmaları gerekmektedir.Ayrıca dilekçenin ekinde herhangi bir gazeteye verilen zayi ilanı ve nüfus cüzdanı fotokopisinin bulunması gerekmektedir.Söz konusu bu belge öğrencinin dışında bir başkası tarafından alınacaksa noterden vekil tayin edilmesi gerekmektedir.Faksla yapılan başvurular dikkate alınmamaktadır.

MEZUN OLDUM ANCAK DİPLOMAMI ALAMADIM, NE YAPMALIYIM?
Mezun olan öğrencilerimiz diplomalarını Açık Öğretim Lisesine kayıtlı oldukları Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğünden alabilmektedirler. Diploma, söz konusu Halk Eğitim Merkezinde bulunmuyor ise;

Diploma basılmamış olabilir.

Basılmama nedeni öğrencinin dosyasında bulunması gereken belge ve bilgilerde eksiklik olmasıdır. İlgili sorunun ne olduğu hakkında, kayıtlı olunan Halk Eğitim Merkezi (ASO) Müdürlüğünden veya Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğün Diploma Biriminden bilgi alınabilmektedir. Eksik bilgi ve belgelerin Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi halinde diploma basılacak ve ilgili Halk Eğitim Merkezine gönderilecektir.
Diploma Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü arşivinde olabilir.

2005 yılından önce mezun olan öğrencilerimizin diplomaları Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü arşivinde bulunmaktadır. Dilekçe örnekleri içerisinde yer alan “Diploma İade İsteği” dilekçesinin doldurulup Halk Eğitim Merkezi Kanalıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderilmesi halinde diploma, istenilen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne gönderilecektir.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional