Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        18 Şubat 2020 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

SBS Puan Hesaplama

SBS Puan Hesaplama
2010 SBS 1. yerleştime Sonuçları Açıklandı

2008 6. Sınıflar İçin Tahmini SBS Puan Hesaplayıcı için Tıklayınız

2008 7. Sınıflar İçin Tahmini SBS Puan Hesaplayıcı için Tıklayınız

Sınıf Puanı (SP) ve Ortaöğretime Yerleştirme Puanı (OYP) Hesaplayıcı

6 7. ve 8. sınıflarda herbir öğrenci için ayrı ayrı SBS (Seviye Belirleme Sınavı) puanının %70'i, Yılsonu Başarı Puanı (YBP) %25'i ve Davranış Puanının (DP) %5'i alınarak toplanması ile Sınıf Puanı (SP) hesaplanacaktır.

Hesaplanan bu sınıf puanları 6. Sınıf Puanı (SP6) %25, 7. Sınıf Puanı (SP7) %55, 8. Sınıf Puanı (SP8) %40 oranında toplanarak, "Ortaöğretim Yerleştirme Puanı" (OYP) elde edilecektir.

3 yılın sonunda hesaplanan Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP), öğrencinin tercihlerine göre yapılacak olan yerleştirme işlemine esas olacaktır.Ancak bu yıl 7. sınıfta olan öğrencilerin 6. sınıf puanları olamayacağından, sadece 7. ve 8. sınıf puanlarından değerlendirilecektir.Bu öğrenciler için hesaplamalarda SP7 %40, SP8 %60 olarak oranında alınacaktır.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional