Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        18 Şubat 2020 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

SBS Tercih Ekleme

SBS Tercih Ekleme
"Tercih Kodu” http://e-okul.meb.gov.tr  ve http://oges.meb.gov.tr  Internet adreslerinde ilan edilen tablolar okullara ait kodlardır. Tablolar ve açıklamalar dikkatle incelenerek en fazla 12 tane tercih kodu belirlenebilecektir. Tercihler öncelik sırasında göre 1. alandan başlayarak sırasıyla "Ekle” simgesine tıklanarak girilecektir. İptal edilmek istenilen tercih kodu için "Sil” simgesi tıklanacaktır.


Tercih ekleme

Tercih koduna göre ekleme işlemi yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan "Tercih Edilen Okul" ile tercih kodunun doğruluğu mutlaka kontrol edilecektir. Tablolarda yer alan tercih kodu doğru girilmediği sürece ekleme işlemi yapılamaz. Yukarıdaki resimde sağ tarafta okla gösterilen mavi soru işareti simgesi tıklandığında eklenen tercihle ilgili okulun ayrıntılı bilgileri ekrana gelmektedir.

Tercih

En fazla 12 olmak kaydıyla istenilen sayıda tercih girildikten sonra "Kaydet" simgesine tıklanacaktır.

Kaydet

Bir defa olmak kaydıyla 12 tercihte bulunabilirsiniz. II. Yerleştirme ve daha sonraki yerleştirme işlemlerinde de aynı tercihler geçerli olacaktır. Daha sonra hiçbir şekilde bu tercihlerde değişiklik yapılamayacaktır.

Kaydet simgesi tıklanmadan programdan çıkıldığında yapılan işlemler sisteme aktarılmadığı için geçerli olmayacaktır.

Kaydetme işlemi tamamlandıysa Onay Durumu: Onay Bekliyor olarak görülür. Yaptığınız başvuru Onay Durumu: Onay Bekliyor olarak görüldüğü sürece tercihlerinizde istediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz.

Onay

Öğrenci velisi tarafından tercih işlemleri yapıldıktan sonra kaydedilen tercihlerin resmiyet kazanması için okul müdürlükleri tarafından elektronik onaylamanın yapılmış olması ve onaylı bir kopyasının veliye verilmesi bir kopyasının da okul müdürlüğünde saklanması gerekmektedir. Okul müdürlükleri tarafından onaylanmayan tercihlerin geçerliliği yoktur.

Onaylandı

Yapılan başvuru okul müdürlüğü tarafından onaylandıktan sonra artık tercihlerinizde değişiklik yapamazsınız. Okul müdürlüğü tarafından tercihlerinizin onaylandığına dair size verilecek olan belgeyi (2009 OGES TERCİH BAŞVURU BİLGİLERİ FORMU) mutlaka alarak saklayınız. Tercihlerinizle ilgili yaşanabilecek herhangi bir uyuşmazlık durumunda elinizde bu belge olmadan itirazda bulunamazsınız.

Belge


Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional