Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        2 Temmuz 2020 Perşembe
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI

SBS Yurtdışından Başvuru

SBS Sınav Tarihleri
Tablo-1’de yer alan okullarda öğrenim gören öğrenciler e-Okul sistemine kayıtlı olduğu için T.C. kimlik numarasıyla Ziraat Bankası AŞ “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 10 (on)TL sınav ücretini bankaya yatırarak başvurusunu yapmış olacaktır.

Yurtdışında e-Okul Sistemine Kayıtlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru İşlemleri

a. Yurt dışında e -Okul sistemine kayıtlı olmayan okullardan başvuru yapmak isteyen öğrenciler; http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan EK–1
formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurup, sınav ücreti banka dekontu, bir (1) fotoğrafla (vesikalık) birlikte başvuru süresi içinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar ANKARA adresine APS veya dengi posta yoluyla gönderecektir.
b. Faks veya e -posta yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecektir.
c. Bu öğrenciler T.C. Ziraat Bankası AŞ Beşevler/ANKARA Şubesinin TR190001000799054952215001 nolu hesabına 10 (on)TL sınav ücretini yatıracaktır.

KKTC’de Öğrenim Gören Öğrencilerin Başvuru İşlemleri

a. KKTC vatandaşı olan öğrenciler e-Okul sisteminde kayıtlı oldukları geçici numarayla Ziraat Bankası AŞ “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla 10 (on)TL sınav ücretini bankaya yatıracaklardır.
b. KKTC vatandaşı olmayan ve burada öğrenim gören öğrenciler 5 nolu maddede belirtildiği şekilde başvuru yapacaklardır.

Yurtdışında Öğrenim Gördüğü İçin Geçmiş Yıllara Ait (6’ncı veya 7’nci sınıf) SBS’ ye Katılamamış Öğrencilerin Başvuru İşlemleri

a. İlköğretimin 6’ıncı, 7’nci ve 8’inci sınıflarının tamamını veya bir kısmını yurt dışında Bakanlığımıza bağlı olmayan eğitim kurumlarında gören öğrenciler, öğrenim belgesiyle başvurarak SBS’ye katılabilecektir. Bir ya da iki sınıfın SBS’sine katılmayan öğrenciler bir sonraki yılın SBS ile birlikte katılmadıkları sınıf veya sınıfların SBS’sine katılabilecektir.
b. Geçmiş yıllara ait SBS’ ye başvuru yapmak isteyen öğrenciler; http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinde yayımlanan EK–1 Formunu Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği veya Konsolosluk Yetkililerine onaylatılacaktır.
c. Bu öğrenciler T.C. Ziraat Bankası AŞ Beşevler/ANKARA Şubesinin TR190001000799054952215001 nolu hesabına katılmak istedikleri her sınav için ayrı ayrı 10 (on)TL sınav ücretini yatıracaklardır.
d. EK–1 Formu, sınav ücreti banka dekontu, öğrenci belgesi ve bir (1) fotoğrafla (vesikalık) birlikte başvuru süresi içinde Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme ve Açık Öğretim Kurumları Daire Başkanlığı- 06500 Teknikokullar ANKARA adresine APS veya dengi posta yoluyla bu öğrenciler gönderecektir.
e. Faks veya e -posta yoluyla gelen formlar kabul edilmeyecektir.


Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional