Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        16 Ocak 2019 Çarşamba
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


YÖS Sınava Çağrı

YÖS Sınava Çağrı
Adayların belgeleri ÖSYM'de incelenir. Bu incelemede, belgelerin tamam olup olmadığına bakılır. İnceleme sonunda durumları sınava girmeye uygun bulunan adaylar için "Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi" düzenlenir. Sınava Giriş ve Kimlik Belgesinde adayın sınava gireceği merkez, bina ve salon belirtilir.

Sınava Giriş ve Kimlik Belgesi, Ankara'da sınava girecek adaylardan adresleri Türkiye'de olanların adreslerine posta ile gönderilir. Bu belgeyi, Ankara'da sınava girecek adaylardan adresleri Türkiye dışında olanlar, "ÖSYM / Bilkent / Ankara" , Türkiye dışındaki merkezlerde sınava girecekler ise bu ülkelerdeki Türkiye Cumhuriyeti elçiliklerinden, Kılavuzda belirtilen tarihlerde, şahsen başvurarak alırlar. Bu belgeyi şahsen başvurarak almak durumunda olanlardan Ankara'da sınava girecek adayların pasaportlarını, Türkiye dışındaki merkezlerde sınava gireceklerin ise kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekir.
Adaylar, YÖS'e giriş ve ülkelerinden çıkış için izin işlemlerini, ülkelerindeki kurallar uyarınca tamamlamak durumundadırlar. ÖSYM, adayların sınav merkezlerine gidiş ve sınava giriş için izin almaları ya da kendilerine pasaport çıkartılması konularında sorumluluk almaz ve bunların sağlanmasında aracı olmaz.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional