Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Ekim 2020 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Anadolu Üniversitesi Web Sayfası

Anadolu Üniversitesi Web Sayfası
Açıköğretim öğrencilerine yönelik bilgilendirici ve eğitsel içeriğe erişmek için, http://www.anadolu.edu.tr  adresinden yayınlanan Anadolu Üniversitesi Web Sitesi izlenmelidir. Anadolu Üniversitesi Web Sitesinde,

Açıköğretim öğrencileri için iki önemli bölüm bulunmaktadır:
• Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Öğretim Yapan Fakültelerin Web Sayfaları
• Açıköğretim Sistemi Web Sayfaları

1.1. Uzaktan Eğitim Yöntemiyle Öğretim Yapan Fakültelerin Sayfaları

Uzaktan Eğitim sistemiyle öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi, İşletme Fakültesi ve İktisat Fakültesi ile bu fakültelere ait bölüm ve programlara ait dersler, yönetim, akademik takvim, öğretim elemanları, kontenjanlar, puanlar ve dersler hakkında katalog bilgilerine Anadolu Üniversitesi Web Sitesinin Fakülteler başlığı altından erişebilirsiniz.

Herhangi bir fakültenin sayfasında bir bölüm ya da programa girerek, programda okutulan derslerin listesine erişebilirsiniz. Bir ders hakkında daha ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız dersin adını tıklamalısınız.

1.2. Açıköğretim Sistemi Web Sayfaları

Açıköğretim sistemi web sayfaları, uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan fakültelerde kayıtlı öğrencilere öğretim ortamları ve sunulan hizmetler hakkında gerekli güncel bilgileri sağlayan web ortamıdır.

Bu ortamda bulunan başlıca bölümler;

• Duyurular
• Açıköğretim Sisteminin Tanıtımı
• Program Broşürleri
• e-Öğrenme Portalı
• Akademik Danışmanlık Hizmeti
• Radyo ve Televizyon Hizmetleri
• Kitap Hizmetleri
• Büro Hizmetleri
• Kılavuzlar
• Sıkça Sorulan Sorular
• İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı
• Bilgi Yönetimi Önlisans Programı
• Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı
• Batı Avrupa Programları
• Yönetmelikler
• İletişim bölümleridir.

1.2.1. Duyurular

Bu bölümde, açıköğretim sisteminde bulunan fakültelerle ilgili duyurular yer almaktadır. Öğrenciler için önemli gün, tarih ve açıklamalar bu bölüme eklenmektedir. Açıköğretim sistemi öğrencilerinin, kısa süreli aralıklarla bu bölümü izlemeleri önerilir.

1.2.2. Açıköğretim Sisteminin Tanıtımı

Açıköğretim Sisteminin Tanıtımı bölümü, bu sistem hakkında bilgilerin bulunduğu bölümdür. Bu bölümde açıköğretim sisteminin tarihçesi, eğitim ortamları, e-Öğrenme hizmetleri, sınav hizmetleri, büro hizmetleri, televizyon yayıncılığı, internet yayıncılığı ve etkinlikler hakkında açıklayıcı bilgiler bulunmaktadır.

Açıköğretim sisteminde yer alan üç fakültenin öğrencilerinin televizyon ve kitaplara paralel olarak, bilgisayar etkileşimli ders çalışmalarını sağlamak amacı ile e-Öğrenme hizmetleri verilmektedir. Sitenin bu bölümünde açıköğretim sistemindeki geleneksel ve internete dayalı öğretim ortamları hakkında açıklayıcı bilgiler bulunmaktadır.

1.2.3. Program Broşürleri

Program broşürleri, açıköğretim sistemi kapsamındaki programların tanıtımlarını içermektedir. Broşürlerde, programın amaçları, kayıt koşulları, mezuniyet sonrası eğitim ve iş olanakları, öğretim giderleri, akademik takvim, dersler ve öğrenme ortamlarına ait bilgileri bulabilirsiniz.

1.2.4. Açıköğretim e-Öğrenme Portalı

Açıköğretim e-Öğrenme Portalı, öğrencilere eÖğrenme hizmetlerinden yararlanma olanağı sunmaktadır. Açıköğretim e-Öğrenme Portalı hakkındaki ayrıntılı bilgiyi bu kılavuzun ikinci bölümünde bulabilirsiniz.

1.2.5. Akademik Danışmanlık Hizmetleri

Açıköğretim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerine yönelik olarak her yıl Ocak-Haziran ayları arasında üniversite bulunan illerde akademik danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Bu bölümde yüzyüze ve bilgisayar destekli akademik danışmanlık hizmetlerinin verildiği iller, dersler ve diğer bilgiler açıklanmaktadır. Yüzyüze akademik danışmanlık hizmetleri bölümünde akademik danışmanlık hizmeti verilen derslerin listesi ve merkezlerin adresleri bulunmaktadır

1.2.6. Radyo ve Televizyon Hizmetleri

Bu bölüm, uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerine verilen radyo ve televizyon hizmetleri hakkında bilgiler içermektedir. Bu bölümde, televizyon yayın listesi sayfasında bulunan TV Ders Yayın Tarih ve Saatleri http://tvyayin.aof.edu.tr  bağlantısına tıklayarak TRT-4 ders yayın tarihlerini ve saatlerini görüntüleyebilirsiniz. TV ders yayın saatlerini öğrenmek amacıyla fakülte, bölüm ve ders seçilebileceği gibi, doğrudan tarih girerek o tarihteki dersleri listelemeniz mümkündür.

1.2.7. Kitap Hizmetleri

Uzaktan eğitim sistemiyle öğretim yapan İktisat ve İşletme Fakültesi öğrencilerine verilen ders kitapları hakkında bilgi içeren bölümdür. Ders kitaplarındaki düzeltmeler, değişiklikler ve doğru-yanlış cetvellerine bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Daha önceki yıllarda basılı olarak bürolarda dağıtılan doğru-yanlış cetvelleri ve düzeltmeler 2005-2006 öğretim yılından itibaren sadece bu sayfada yayınlanmaya başlamıştır. Öğretim yılı başında bu sayfada, elinizdeki kitaplara ait doğru-yanlış cetvelleri ve düzeltmelerin olup olmadığını inceleyiniz ve eğer varsa, bir kopyasını bilgisayarınıza indirerek saklayınız. 2005 yılındaki aftan yararlanarak kayıt yaptıran İlköğretim Lisans Tamamlama Programı öğrencileri ile Sağlık Programları öğrencilerine ait ders kitapları da bu bölümde yayınlanmaktadır. Bu kitapları bilgisayarınıza indirerek çalışabilirsiniz.

1.2.8. Büro Hizmetleri

Bu bölümde Merkez Büronun verdiği hizmetler, AÖF Bürolarının verdiği hizmetler, Merkez Büro adresi ve AÖF Bürolarının adresleri ile krokileri bulunmaktadır.

AÖF Bürolarının verdiği hizmetlerden en etkin şekilde yararlanmak için, bulunduğunuz ildeki size en yakın büroyu tercih etmenizde yarar bulunmaktadır. Bu amaçla bulunduğunuz ildeki büroların krokilerini inceleyiniz.

1.2.9. Kılavuzlar

Bu bölümde açıköğretim sisteminde yer alan programların program, öğrenci, kayıt, kayıt yenileme ve çalışma kılavuzları bulunmaktadır. Fakülteden bilgi isteğinde bulunduğunuz pek çok konu hakkında bu kılavuzlarda yeterli açıklama bulunmaktadır. Kılavuzlarda açıklaması bulunan konular hakkındaki sorular yanıtlanmamaktadır. Bu nedenle sizinle ilgili kılavuzun bir kopyasını bilgisayarınıza indirerek ihtiyaç duyduğunuzda inceleyiniz.

Kılavuzlar PDF ve FlashPaper formatlarında ayrı ayrı yayınlanmaktadır.

1.2.10. Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölüm, öğrencilerin karşılaştıkları genel soruların toplandığı bölümdür. Öğrenciler listeden sorulara tıklayarak cevapların sayfada görüntülenmesini sağlarlar.

1.2.11. İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı

Açıköğretim sisteminde eğitim veren İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı Web Sitesi bağlantısının bulunduğu bölümdür. Siteye erişim, İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı metnine tıklayarak sağlanmaktadır. Sitenin web adresi: http://iolp.aof.edu.tr  3. ve 4. sınıfta kayıtlı İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri, bu sitedeki çevrimiçi dersler bölümüne kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapabilirler.

1.2.12. Bilgi Yönetimi Önlisans Programı

Açıköğretim sisteminde eğitim yapan Bilgi Yönetimi Önlisans Programı Web Sitesi bağlantısının bulunduğu bölümdür. Bilgi Yönetimi Önlisans Programı metnine tıklanarak ya da http://www.bilgi.aof.edu.tr  adresinden web sitesine erişim sağlanır. Bu sitedeki derslere Bilgi Yönetimi Önlisans Programında kayıtlı öğrenciler kendilerine bildirilen kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapabilirler.

1.2.13. Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı

Açıköğretim sisteminde eğitim yapan Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı Web Sitesi bağlantısının bulunduğu bölümdür. Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı metnine tıklanarak ya da http://oolp.aof.edu.tr  adresinden web sitesine erişim sağlanır. Öncesi Öğretmenliği Lisans Programı’nın 3. ve 4. sınıfında okuyan öğrenciler, yayınlanan çevrimiçi derslere erişebilmek için sisteme kayıt yaptırarak Kullanıcı adı ve parola alabilirler.

1.2.14. Batı Avrupa Programları

Bu bölüm, Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Bürosu Web Sitesine erişim sağlayan bölümdür: http://www.anadolu-uni.de  Almanya’nın Köln şehrindeki büro, Anadolu Üniversitesi’nin çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayan öğrencilerine hizmet vermektedir.

1.2.15. Yönetmelikler

Bu bölümde, açıköğretim sistemi öğrencilerini ilgilendiren;

• Öğretim ve Sınav Yönetmeliği
• Dikey Geçiş Yönetmeliği
• Üniversitelerarası İletişim ve Bilgi
• Teknolojilerine Dayalı Uzaktan Yükseköğretim Yönetmeliği,
• İngilizce Öğretmenliği Programı Öğretim ve Sınav Yönetmeliği
• Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakültelerin Kredili Sisteme Dayalı Öğretim ve Sınav Yönetmeliği
• Açık Yükseköğretim Yönetmeliği gibi yönetmelikler toplanmıştır.

Bu bölümde ayrıca;

• MYO ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Hazırlık Programına Dahil Olmadan Üçüncü Sınıfına Doğrudan Kayıt Yaptırabilecekleri İktisat ve İşletme Fakültesi Lisans Programlarının Listesi
• MYO ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı İle

Kayıt Yaptırabilecekleri İktisat ve İşletme Fakültesi Lisans Programlarının Listesi bulunmaktadır.

1.2.16. İletişim

Açıköğretim sisteminin iletişim adreslerinin bulunduğu bölümdür. Mesai saatleri içerisinde e-Postayla, telefonla ya da faksla erişerek sorularınıza yanıt alabileceğiniz çeşitli birimlere ilişkin iletişim adresleri yer almaktadır.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional