Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Ekim 2020 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Aöf E Destek

Aöf E Destek
e-Destek hizmeti, oturum açma ve şifre problemleri, içerik ve yazım hataları, açılmayan bağlantılar gibi öğrencilerin karşılaştıkları teknik sorunları yetkililere daha rahat ve hızlı biçimde iletebilmelerine olanak sağlayan destek platformudur.

e-Destek hizmeti ile, günün herhangi bir saatinde program ile ilgili soru veya sorunlarınızı sisteme ekleyerek program sorumlularına iletebilirsiniz. Ayrıca, sistemde yer alan diğer soruları inceleyerek, karşılaştığınız veya karşılaşabileceğiniz sorunlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

2.8.1. e-Destek Hizmetine Erişim

e-Destek hizmetine erişim ve oturum açma, derslere erişim, açılmayan sayfalar, çalışmayan bağlantılar vb. gibi sorunları iletmek için eÖğrenme Portalının giriş sayfasında yer alan e- Destek bağlantısına tıklayınız. e-Televizyon, e- Alıştırma gibi farklı öğrenme hizmetlerinin kullanımından kaynaklanan sorunları iletmek için, ilgili hizmetin sayfasında bulunan e-Destek bağlantısı kullanılmalıdır.

e-Destek hizmetine giriş yapmak için öğrencilerin T.C. Kimlik Numaraları ile oturum açmaları yeterlidir. Öğrenci olarak oturum açabilmek için;

• Oturum Türü Seçiniz bölümünden Öğrenci seçeneğini işaretleyiniz.
• T.C. Kimlik No alanına T.C. Kimlik Numaranızı yazıp Oturum Aç düğmesine tıklayınız.

2.8.2. e-Destek Hizmetinde Soru Sormak

e-Destek hizmetinde oturum açan öğrenciler Yeni Soru Sor sayfasına yönlendirilir. Sorunlarınızı iletmek için Yeni Soru Sor sayfasını kullanınız. Yeni Soru Sor sayfasına sol tarafta yer alan seçenekler menüsünden de ulaşabilirsiniz.

Yandaki ekranla karşılaştığınızda, öncelikle iletmek istediğiniz soru için bir soru türü seçmelisiniz. Soru türü seçmek için Soru Türü menüsüne tıklamalısınız. Açılan menüden yazacağınız sorunun türüne uygun bir tür seçimi yapmalısınız.

Soru alanı, iletilmek istenen sorunun yazılması gereken alandır.

Eğer soruya ayrıntılı bir açıklama metni eklemek isterseniz veya karşılaştığınız sorunun ekran görüntüsünü soru ile beraber göndermek isterseniz Dosya Ekle alanını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Soruya dosya eklemek için;

• Gözat… düğmesine tıklayınız.
• Açılan Dosya Seç iletişim penceresinden eklemek istediğiniz dosyayı seçiniz.
• Aç düğmesine tıklayınız. e-Destek hizmetinde soruya 3 farklı türde dosya eklenebilmektedir. Bunlar;
• Microsoft Word dökümanı (.doc)
• .gif uzantılı resim dosyası
• .jpg uzantılı resim dosyası

Soruya yetkili kişiler tarafından verilecek cevabın, size, e-posta olarak da teslim edilmesini isterseniz, e- Posta Adresi alanına yanıtın iletilmesini istediğiniz e-Posta adresini yazıp, “Sorunun cevabını e-Posta ile gönder” seçeneğini işaretlemelisiniz.

İlgili alanları doldurduktan sonra Gönder düğmesine tıklayarak soruyu gönderiniz.

e-Destek hizmetine gönderilen sorular, yanıtlanmak üzere ilgili kişilere iletilir. İlgili kişiler tarafından soru değerlendirilir. Onaylanan sorular yanıtlanır. Onaylanmayan sorulara yanıt verilmez ve bu sorular yayınlanmaz.

2.8.3. e-Destek Hizmetinde Yanıtları Okumak

Sorulan tüm soruların yanıtlarını okumak için menüde yer alan Yanıtları Oku bağlantısına tıklayınız.

Yanıtları Oku sayfası yüklendiğinde varsayılan olarak soru türü ayrımı gözetilmeksizin yetkili kişiler tarafından onaylanmış tüm sorular listelenir. Sadece belirli bir soru türüne ait soruları görüntülemek isterseniz Soru Türü menüsünden istediğiniz seçeneğe tıklayınız.

e-Destek hizmetinde sorulan soruların takip edilmesi için bir ID (benzersiz bir numara, örneğin: #212) tanımı kullanılır.

Tüm soruların ve cevapların kim tarafından, hangi tarihte ve hangi saatte yazıldığı bilgisi, soruların ve cevaplarının üst kısmında görüntülenir. Soruya veya yanıta eklenen dosyaları görüntülemek için dosya isminin üzerine tıklanmalıdır. Soruya verilen yanıtı görüntülemek için ilgili sorunun sağ alt tarafında bulunan Yanıt düğmesine tıklayınız.

2.8.4. Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan sorulara erişmek için menüde yer alan Sıkça Sorulan Sorular bağlantısına tıklayınız. Sıkça Sorulan Sorular sayfasında, e-Öğrenme hizmetlerinde sıklıkla karşılaşılan sorunlarla ilgili olarak sorulan sorular ve bu sorulara verilen yanıtlar yer almaktadır. Sıkça Sorulan Sorular sayfasının kullanım biçimi, Yanıtları Oku sayfasının benzeridir.

2.8.5. e-Destek Hizmetinde Geçerli Oturumu Sonlandırmak

e-Destek hizmetinde geçerli oturumu sonlandırmak için menüden Çıkış bağlantısına tıklayınız. Çıkış bağlantısına tıkladığınızda geçerli oturum sonlandırılır ve e-Destek hizmeti giriş sayfasına yönlendirilirsiniz.
Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional