Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        20 Ekim 2020 Salı
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Aöf E Danışmanlık

Aöf E Danışmanlık
Açıköğretim e-Öğrenme Portalında yayınlanan alıştırma yazılımlarının asenkron olarak akademik danışmanlık hizmeti bulunmaktadır. e-Danışmanlık hizmeti, derslerinizle ilgili sorularınızı dersin akademik danışmanına sorarak birkaç gün içinde yanıt alabileceğiniz bir hizmettir. Her dersin bir akademik danışmanı ve bir moderatörü bulunmaktadır. Danışmanlara gönderilen bu sorular bir moderatör tarafından incelenerek, geçersiz olanlar iptal edilmekte, ilgisiz olanlar doğru kanala yönlendirilmekte ve akademik içerikli olanlar ise ilgili danışmana yanıtlaması amacıyla iletilmektedir. Danışman tarafından yanıtlanan soru ve yanıtlara bütün öğrenciler erişebilmektedir.

e-Danışmanlık hizmetini kullanarak soru sorabilmek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

Dersinizle ilgili e-Danışmanlık hizmetinin olup olmadığını anlamak için, Açıköğretim e-Öğrenme Portalına girerek dersinizi seçiniz. Soldaki menü yüklendiğinde e-Danışmanlık bağlantısı görünüyorsa, “o ders için e-Danışmanlık hizmeti var” demektir.

e-Danışmanlık bağlantısına tıkladığınızda; karşınıza yandaki ekran gelecektir. Açılan sayfada yer alan Üniteler listesinden, sorunuzun ilgili olduğu üniteye tıklayınız.

Sorunuzu eklemek için, Yeni Soru Sor bağlantısına tıklayınız.

İlgili üniteye ait soru sorma sayfasına geldiğinizde, Soru Yaz kutusuna sorunuzu açık, net ve anlaşılır bir dille yazınız. Sormak istediğiniz soru, formül barındırıyorsa sorularınızı bir belge içine yerleştirerek de gönderebilirsiniz. Eğer ekleyeceğiniz bir dosyavar ise; Dosya Ekle kutusuna gelerek Gözat… düğmesine tıklayınız. Açılan iletişim kutusundan ekleyeceğiniz dosyayı seçerek Aç düğmesine tıklayınız.

Seçtiğiniz dosya ilgili bölüme eklenecektir. Sistemin güvenliği açısından jpg, gif ve doc uzantılı dosyaların eklenmesine izin verilmiştir. Lütfen başka uzantılı bir dosya eklemeyiniz. Sorunuzla ilgili işlemlerinizi tamamladığınızda Soruyu Sor düğmesine tıklayınız. Böylece sorunuz Akademik Danışmanınıza iletilmek üzere sisteme eklenecektir.

Dersle ilgili akademik danışmanınıza sorulan tüm soruları ve verilen yanıtları aynı ortamdan görebilirsiniz. Bunun için, ünite listesinden soru ve yanıtlarını görmek istediğiniz ünite adına tıklayarak sorulara ulaşınız.

Yanıtını görmek istediğiniz sorunun üzerine tıklayınız. Böylelikle, soruya verilen yanıtı görebileceksiniz.

Copyright © 2002- 2015 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional