Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 171957
Haber Tarihi: 10.10.2007

Aöf Kayıt İşlemleri Nasıl yapılacak

Aöf Kayıt İşlemleri Nasıl yapılacak
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

1- 2007 ÖSYS Ek Yerleştirme:
Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine yerleştirilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilir.

2- Dikey Geçiş:
Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programı mezunu olup, mezuniyet alanları “2007-2008 Öğretim Yılı Dikey Geçiş, Ek Yerleştirme, İkinci Üniversite ve Lisans Tamamlama Kayıt Kılavuzu”ndaki Tablo 6 - Tablo 7’de ve “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresindeki Liste 1 - Liste 2’de yer alanlar, İktisat ve İşletme Fakültelerine “Dikey Geçiş” için İnternetten başvurup kayıt yaptırabilir. Tablolarda yer alan ön lisans mezuniyet alanları dışındaki bir programdan mezun olanların başvuruları kabul edilmeyecek, kayıtları yapılmayacaktır.

3- Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı:
Anadolu Üniversitesi İktisat ve İşletme Fakülteleri Lisans Öğrenimine Hazırlık Programında 2006-2007 öğretim yılı bütünleme sınavı sonunda başarılı olan öğrenciler İnternetten başvurup, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 3. sınıfına kayıt yaptırabilir.

4- İkinci Üniversite:
Örgün öğretimdeki alanları dışında öğrenim görmek isteyen örgün yükseköğretim öğrencileri veya mezunları, İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri bölüm/Programlarına (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans, Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans ve Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programları hariç) İnternetten başvurup kayıt yaptırabilir.

5- Lisans Tamamlama:
• Fakülte ve yüksekokulların dört yıllık eğitim veren ve “2007-2008 Öğretim Yılı Dikey Geçiş, Ek Yerleştirme, İkinci Üniversite ve Lisans Tamamlama Kayıt Kılavuzu”ndaki Tablo 8’de ve “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde sıralanan programlardan ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar, İktisat ve İşletme Fakülteleri Lisans Programlarından birine Internetten başvurup kayıt yaptırabilir.
• 2002-2003 öğretim yılı ve sonrasında, “Açıköğretim Fakültesi” ve “Eğitim Fakülteleri”nin, “İngilizce Öğretmenliği” bölümünden ön lisans diploması alarak ayrılan ve genel not ortalaması 60 ve üzeri olanlar, Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programına Internetten başvurup kayıt yaptırabilir.
• “Kız Meslek Lisesi” veya “Meslek Liseleri”nin “Çocuk Gelişimi”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” ile “Çocuk Gelişimi ve Bakımı” bölümlerinin birinden mezun olup “Açıköğretim Fakültesi”, “Eğitim Fakülteleri” ve “Mesleki Eğitim Fakülteleri”nin, “Okul Öncesi Öğretmenliği”, “Anaokulu Öğretmenliği”, “Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği”, “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği” bölümlerinin birinden 2002-2003 öğretim yılı ve sonrasında ön lisans diploması alarak ayrılanlar, Açıköğretim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Lisans Programına İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilir.
Yukarıdaki kayıt gruplarının kayıt işlemleri “Internet Başvuru” ve “Açıköğretim Fakültesi Bürolarından Kayıt” olmak üzere
iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Internet Başvuru adresi: http://aofkayit.anadolu.edu.tr  Internet Başvuru işlemleri; 30 Ekim 2007 Salı günü başlayıp 16 Kasım 2007 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknikarızalar veya hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. Yukarıda belirtilen mazeretler veya benzerlerini ileri sürerek başvuranlariçin İnternet başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, Internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2007-2008 Öğretim Yılı Dikey Geçiş, Ek Yerleştirme, İkinci Üniversite ve Lisans Tamamlama Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak, illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. “Internet Başvuru” ve “Kayıt Kılavuzu” http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanmaktadır. Kılavuz, AÖF bürolarından da temin edilebilir.

Kayıt işlemleri; 30 Ekim 2007 Salı günü başlayıp  13 Kasım 2007 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

14-15-16 Kasım 2007 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 30 Ekim - 13 Kasım 2007 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 14-15-16 Kasım 2007 tarihlerinde mazeret belgeleri ile bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 16 Kasım 2007 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

03 Kasım ve 10 Kasım 2007 Cumartesi günleri AÖF Büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır. Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak
iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.


Okuyucu Yorumları

Yorum
Gönderen: GÖKHAN
SUAN KOCAELİ MESLEKYÜKSEK OKULUNDA OKUMAKDAYIM ,2 TANE ALTTAN DERSİM KALSA GEÇİŞ YAPABİLİRMİYİM BU BÖLÜMLERE ,ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional