Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        17 Haziran 2019 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 73376
Haber Tarihi: 4.11.2007

Aöf İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme İşlemleri

Aöf İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme İşlemleri
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı
öğrencilerin (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ve Bilgi Yönetimi Ön
Lisans Programı hariç), 2007-2008 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;
19 Kasım 2007 tarihinde başlayacak
18 Aralık 2007 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2007-2008 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını yukarıda belirtilen tarihler arasında Vakıfbankın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numarasını bildirerek ödemek zorundadırlar.

Ayrıca Vakıfbankda hesabı olan öğrenciler Vakıfbank İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) Tahsilat 724 linkini kullanarak kayıt yenileme için ödeme yapabilirler. Yukarıda belirtilen kayıt yenileme tarihleri içerisinde mazeretleri nedeniyle bankaya gidemeyen öğrenciler yakınları aracılığı ile ödeme yaptırabilirler. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontu AÖF bürosuna teslim etmek zorunda değildirler. Ancak, istendiğinde gösterebilmeleri için banka dekontunu saklamalıdırlar.

Kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği, bankaya ödeme yapıldıktan sonraki 2 iş
günü içerisinde AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek mutlaka kontrol
edilmelidir.

18 Aralık 2007 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı”
ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2007-2008 öğretim yılında kayıt yenileme hakkını kaybederler.

2006-2007 öğretim yılında kaydını yeniletmeyip, 2007-2008 öğretim yılında kayıt yeniletmek
isteyen öğrenciler de yukarıda açıklanan kayıt yenileme tarihleri içerisinde “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödeyerek kayıt yenileteceklerdir. 2006- 2007 öğretim yılında kayıt yeniletmeyen öğrencilerin 2007-2008 öğretim yılında da kayıtlarını yeniletmemeleri halinde, “Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin 10. maddesi gereğince kayıtları silinecek ve Fakülteleriyle ilişkileri kesilecektir.

2007-2008 öğretim yılında ön lisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2007-2008 öğretim yılı bandrolünü, 19 Kasım 2007 tarihinden - 06 Nisan 2008 tarihi mesai bitimine kadar bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır. Öğrenciler kitap ve bandrol almak için AÖF bürosuna başvururken öğrenci kimlik veya tanıtım kartını mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar.

Kayıt Yenileme Kılavuzu öğrencilerin adreslerine gönderilmektedir. Kayıt Yenileme Kılavuzu 03 Aralık 2007 tarihine kadar adresine ulaşmayan öğrenciler, AÖF bürolarından temin edebilirler.

Öğrenciler ayrıca, Kayıt Yenileme Kılavuzuna "http://www.anadolu.edu.tr" adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden erişebilirler.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional