Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        17 Haziran 2019 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 49492
Haber Tarihi: 15.11.2008

Aöf İktisat ve İşletme Bölümleri Af Duyurusu

Aöf İktisat ve İşletme Bölümleri Af Duyurusu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

5806 sayılı Kanunla 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa Eklenen Geçici 56. Maddesinden; lisans öğrenimine hazırlık programı dahil, ön lisans, lisans tamamlama ve lisans öğrenimi gören öğrencilerden kendi isteği ile ilişiği kesilenler ile lisans öğreniminde öğrenci iken ön lisans diploması alıp ayrılanlar dahil her ne sebeple olursa olsun;

a) 01.01.1980 tarihinden 28 Ekim 2008 tarihine kadar ilişiği kesilenler,
b) 29 Aralık 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar ilişiği kesilecekler, yararlanacaktır.

Bu öğrenciler 2008-2009 öğretim yılında öğrenimlerine başlayacaklardır.

5806 sayılı Kanunla, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununa eklenen Geçici Madde 56/7-b Maddesi, açıköğretim sistemi ile öğrenim yapılan lisans öğrenimine hazırlık programı dahil, ön lisans, lisans tamamlama ve lisans programlarından kaydı silinenlere, sınav hakkı tanınmaksızın doğrudan kayıt hakkı tanımaktadır. Bu nedenle, Kanundan yararlanarak kayıt yaptıracak olanların öğrenimlerine hemen başlayabilmeleri için zaman kaybını önlemek amacıyla ayrıca başvuruda bulunmalarına gerek kalmadan doğrudan kayıtlarını yaptırmaları uygun görülmüştür. İlgililerin bu Kanundan yararlanmak için kayıtlarını 15 Aralık–29 Aralık 2008 tarihleri arasında, aşağıda belirtilen şekilde yapmaları gerekmektedir.

1) Öğrenciler 15.12.2008 tarihinden itibaren http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinden, kayıt için gerekli olan bilgileri girip “İnternet Kayıt Belgesi”nin dökümünü alacaklardır.
Birden fazla programda öğrenim görmüş ve farklı tarihlerde ilişiği kesilmiş öğrencilerin, hangi programa kayıt olmak istedikleri konusunda tercihlerini İnternet Kayıt Belgesini doldurdukları sırada belirtmeleri zorunludur.

2) Öğrenciler İnternet Kayıt Belgesinin dökümünü aldıktan sonra T.C. kimlik numarası ile Türkiye Vakıflar Bankası’ nın herhangi bir şubesine başvurarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödeyeceklerdir.

3) İnternet Kayıt Belgesini doldurmak kayıt için yeterli değildir. İnternet Kayıt Belgesini dolduran ve banka ödemesini yapan öğrenciler 29 Aralık 2008 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen kayıt belgeleri ve kimliğini kanıtlayan resmi bir belge ile birlikte illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına başvurarak kayıtlarını yaptıracaklardır. Eksik belge veya posta ile kayıt yapılmayacaktır.

4) İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı öğrencileri; Adana, Ankara, Balıkesir, Edirne, Erzurum, Eskişehir, İzmir, Konya illerinden birini tercih ederek herhangi bir Açıköğretim Fakültesi bürosunda kayıtlarını yaptıracaktır.

Kayıt için istenen belgeler ;

1) İnternet Kayıt Belgesi (Fotoğraflı – İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu ile birlikte)
2) 4 Adet Fotoğraf (2 tanesi İnternet Kayıt Belgesinde gösterilen yere yapıştırılacaktır.)
3) Cari Hizmet Maliyeti Öğrenci Katkı Payı ile Öğretim Gideri I. taksit tutarını ödediğini gösterir banka dekontu
4) a) Askerlik Durum Belgesi, (5806 sayılı Kanun ile tanınan haklardan yararlananlar, anılan
Kanunun 12 nci fıkrası uyarınca tecilli sayılacaklarından Açıköğretim Fakültesi bürolarına başvurmaları halinde kendilerine verilecek bir yazı ile birlikte ilgili askerlik şubesine gidip bu belgeyi alacaklardır),

b) Askerliğini yapmış olanlar için terhis belgesinin fotokopisi.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional