Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 7541
Haber Tarihi: 24.12.2009 10:19:25

Aöf 2. Ek Yerleştirme ve Kayıt Duyurusu

Aöf 2. Ek Yerleştirme ve Kayıt Duyurusu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ

2009-2010 ÖĞRETİM YILI İKİNCİ EK YERLEŞTİRME İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru 2009 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ikinci ek yerleştirme ile uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilen adayların, “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

Adayların kayıt işlemleri, “İnternet Başvuru” ve “AÖF bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Internet Başvuru adresi:   http://aofkayit.anadolu.edu.tr
Internet Başvuru işlemleri;  21 Aralık 2009 Pazartesi günü başlayıp                 
25 Aralık 2009 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak aşağıda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır.

Kayıt işlemleri;      21 Aralık 2009 Pazartesi günü başlayıp
     24 Aralık 2009 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
     25 Aralık 2009 tarihinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.  

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 21-24 Aralık 2009 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar    25 Aralık 2009 tarihinde mazeret belgeleri ile bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 25 Aralık 2009 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

Kayıt İçin İstenen Belgeler
1. İnternet Başvuru Belgesi (Fotoğraflı-İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu ile birlikte)
2. Öğrenim Belgesi (AÖF bürosunca onaylanacaktır)
3.      4 Adet Fotoğraf (2 tanesi İnternet Başvuru Belgesinde gösterilen yerlere yapıştırılacaktır.)
4.  Askerlik Durumu Belgesi
Not:1)   2009 ÖSYS 2. Ek Yerleştirme ile Açıköğretim Fakültesi Özel Güvenlik ve Koruma Ön Lisans Programına kayıt yaptıracak adaylar kayıt için ayrıca “tam teşekküllü resmi bir hastaneden, bu mesleği yapmayı engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını, erkek adayların 1.75m’den, kız adayların 1.65m’den kısa olmadığını belgeleyen heyet raporu” ile “sabıka kayıtlarının olmadığını gösteren belge” lerini kayıt için AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

 2) Öğrencilik hizmetleri, okutulacak dersler ve ara sınav sorumluluk üniteleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinde yayınlanan Açıköğretim - İktisat - İşletme Fakülteleri “Dikey Geçiş”, “2009 ÖSYS Ek Yerleştirme”, “İkinci Üniversite”, “Lisans Tamamlama” ve “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt” 2009-2010 Öğretim Yılı Kayıt Kılavuzu’nun “Öğrenci Kılavuzu ve “Ekler” bölümlerinden erişilebilir.

İLETİŞİM
• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
• http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• AÖF Merkez Büro İletişim Merkezi: (0-222) 330 81 77¬¬¬¬¬ - 330 84 15 - 330 41 21 - 320 69 06
• merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)

 


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional