Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 8723
Haber Tarihi: 10.02.2010 12:26:29

Açıköğretim Fakültesi (Aöf) Ders Transferi

Açıköğretim Fakültesi (Aöf) Ders Transferi
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 17.maddesi 17.02.2009 tarih ve 27144 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Yönetmelik değişikliği ile “Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları sınıf, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Ancak, öğrencilerin Anadolu Üniversitesi’nden daha önce alıp da başarmış oldukları Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojisi dersleri transfer edilebilir. Diğer yükseköğretim kurumlarından ders transferi yapılmaz. Dikey geçiş yapan öğrenciler, Yabancı Dil ile Türk Dili derslerini ön lisans programlarından almış olduklarından lisans programındaki bu derslerden sorumlu tutulmaz.” şeklinde değiştirilmiştir. 

Yönetmelik değişikliğine istinaden belirtilen dersleri Anadolu Üniversitesi’nden almış ve başarmış olanlardan, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı olanlara ders transferi yapılarak adreslerine bilgi gönderilmiştir.

Buna göre Anadolu Üniversitesi’nden daha önceki öğretim yıllarında sözkonusu dersleri almış ve başarmış olan öğrencilerimiz, 2009-2010 öğretim yılında sorumlu oldukları dersleri http://aofburo.anadolu.edu.tr internet adresinin “AÖF Büro-Web Hizmeti” kısmından T.C.kimlik numarası ve şifreleri ile veya AÖF bürolarından kontrol edebilirler.
          
İlgililere duyurulur.


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional