Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        21 Nisan 2019 Pazar
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 14746
Haber Tarihi: 20.09.2010 09:34:41

2010 2011 Aöf Kayıt İşlemleri

2010 2011 Aöf Kayıt İşlemleri
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ 2010-2011 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU

Bu duyuru aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- ÖSYS Yeni Kayıt:
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilen adaylar, (Uzaktan Eğitim Programları Hariç) İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

2.  Hava Kuvvetleri Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına Kayıt:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

3- Jandarma Meslek Eğitimi Ön Lisans Programına Kayıt:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Jandarma Genel Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise mezunu astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

4- Yatay Geçişle Kayıt:
Yatay Geçiş Yönetmeliği kapsamında 03 Eylül 2010 tarihine kadar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvurup, başvurusu kabul edilen adaylar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

5- Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) ile Kayıt:
Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YÖS) sonucuna bağlı olarak ön kayıtlar sonunda kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
Adayların kayıt işlemleri, “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

İnternetten Başvuru adresi  :  http://aofkayit.anadolu.edu.tr
İnternetten Başvuru işlemleri :  20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayıp,
                                 15 Ekim 2010 Cuma günü saat 17:00’de sona erecektir.
Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten Başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
 
İnternetten Başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, İnternet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2010–2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank’a ödemlerini yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. “İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu” ile “Öğrenci Kılavuzu”na http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da http://aofkayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri;  20 Eylül 2010 Pazartesi günü başlayıp,
            12 Ekim 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
            13, 14, 15 Ekim 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır. 
Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 20 Eylül - 12 Ekim 2010 tarihleri arasında Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 13, 14, 15 Ekim 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 15 Ekim 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. 09 Ekim 2010 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacak ve kayıt yapılacaktır.
Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz. 

İLETİŞİM
• Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222) 444 10 26
• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna 444 10 26 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
• Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri” linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız.)


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional