Ana Sayfa     |     Üyelik     |    Forum     |    Reklam     |     İletişim        17 Haziran 2019 Pazartesi
Üye Olmak İçin Tıklayınız    Soru Sormak İçin Tıklayınız
facebook twitter
Kullanıcı Adı:   Şifre:   

DİL SINAVLARI


Ziyaret Sayısı : 6088
Haber Tarihi: 20.10.2010 10:50:43

Açıköğretim Fakültesi Yeni Kayıt Duyurusu

Açıköğretim Fakültesi Yeni Kayıt Duyurusu
Yorum Ekle
Print Out
Facebook
Twitter
Google
Digg
Del.ici.ous
Mynet Eksenim

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM – İKTİSAT – İŞLETME FAKÜLTELERİ
“DİKEY GEÇİŞ”, “2010 ÖSYS EK YERLEŞTİRME”, “İKİNCİ ÜNİVERSİTE”,
“LİSANS ÖĞRENİMİNE HAZIRLIK PROGRAMINDAN 3. SINIFA KAYIT”, “LİSANS TAMAMLAMA”   VE
“OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS TAMAMLAMA”
2010-2011 ÖĞRETİM YILI İNTERNET BAŞVURU VE KAYIT DUYURUSU


Bu duyuru aşağıda sıralanan kayıt gruplarının, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine “İnternet Başvuru” ve “Kayıt” işlemlerini kapsamaktadır.

1- Dikey Geçiş:
Açıköğretim Fakültesi veya Meslek Yüksekokulları Ön Lisans Programı mezunu olup, mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilen Liste 1 - Liste 2’de yer alanlar, İktisat ve İşletme Fakültelerine “Dikey Geçiş” için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
 
2- 2010 ÖSYS Ek Yerleştirme:
 Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
 
3-  İkinci Üniversite:
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile 2 veya 4 yıllık örgün yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler, açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan   kontenjan  sınırlaması olmayan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya ön lisans programlarından herhangi birine İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

4- Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından 3. Sınıfa Kayıt:
2007-2008, 2008-2009 ve 2009-2010 öğretim  yılları  sonu  itibarı  ile Lisans Öğrenimine Hazırlık Programındaki tüm derslerinden  başarılı  olanlar veya en  fazla iki dersten başarısız durumda olanlar İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.
 
5- Lisans Tamamlama:
Dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan ön lisans diploması alarak ayrılmış olanlar İktisat ve İşletme Fakültelerinin bölümleri ile Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği ve Okulöncesi öğretmenliği Lisans Programlarına lisans tamamlamak için İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler. Lisans Tamamlama için başvurabileceklerin mezuniyet alanları “http://aofkayit.anadolu.edu.tr” adresinde ilan edilmektedir.

6- Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Tamamlama:
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği; Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenerek Açıköğretim Fakültesine bildirilen, Okulöncesi ile Çocuk Gelişimi Ön Lisans mezunu olup Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda görev yapan öğretmenler İnternetten başvurup, kayıt yaptırabilirler.

Yukarıda sıralanan kayıt gruplarının kayıt işlemleri “Internet Başvuru” ve “Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Internet Başvuru adresi:   http://aofkayit.anadolu.edu.tr
Internet Başvuru işlemleri:  25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp                
          26 Kasım 2010 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

Bu tarihten sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması nedeniyle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için, başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar, Internet başvuru işlemi sonunda oluşturacakları “İnternet Başvuru Belgesi”nin yazıcı dökümünü alarak, “2010-2011 Öğretim Yılı Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru, Kayıt Kılavuzu”nda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı”1. taksit ödemelerini Vakıfbank’a yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarında kayıt yaptıracaklardır. “Internet Başvuru, Kayıt” ile “Öğrenci Kılavuzu”na http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden ya da http://aofkayit.anadolu.edu.tr İnternet başvuru sitesinden ulaşılabilir.

Kayıt işlemleri:  25 Ekim 2010 Pazartesi günü başlayıp
   23 Kasım 2010 Salı günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
   24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır. 

Kayıt için adayların tam olarak hazırlanan kayıt belgeleri ile 25 Ekim - 23 Kasım 2010 tarihleri arasında AÖF bürolarına bizzat başvurmaları gerekmektedir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 24, 25, 26 Kasım 2010 tarihlerinde bizzat veya yakınları aracılığıyla kayıt yaptırabilirler. 26 Kasım 2010 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

 

İLETİŞİM
• Açıköğretim Öğrenci Bilgilendirme Merkezi: (222)  444 10 26
• Bulunduğunuz ildeki AÖF bürosuna   444 10 26 nolu telefondan  ulaşabilirsiniz.
• Her ilde en az bir AÖF bürosu bulunmaktadır. http://www.anadolu.edu.tr adresindeki “Açıköğretim” “Büro Hizmetleri”  linkinden AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.
• E-posta: merkezburo@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız) 


Okuyucu Yorumları

İlk Yorum Yazan Siz Olun

Copyright © 2002- 2010 Sinavlar.Net. Bu site içeriğindeki tüm materyaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, resim Sinavlar.Net sitesi yönetiminden izin alınmadıkça kullanılamaz, yazılı izin alındıktan sonra kaynak gösterilmek suretiyle yayınlanabilir, her ne suretle olursa olsun ticari amaçla çoğaltma ve yayma yapılamaz.

    Web Stats    Valid HTML 4.01 Transitional